אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

עיריית שדרות נערכת לחורף

עיריית שדרות נערכת לקראת החורף

 

בעיריית שדרות לא ממתינים לממטרים הראשונים ובאגף שפ"ע כבר החלו בעבודות נמרצות בכל המערכות למניעת הצפות ותקלות נוספות. חלק מהעבודות מתבצעות בשיתוף חברת החשמל.

על-אף שהחורף מתחיל באופן רשמי רק לקראת סוף חודש דצמבר, באגף שפ"ע בעיריית שדרות עמלים בשבועות האחרונים על הכנת העיר לקראת עונת הגשמים. זאת, על-מנת שלא ייווצרו הצפות בבורות הביוב ובכלל.

במקומות המוגדרים "בעייתיים" מבחינת תשתיות הביוב, כמו כיכר בגין ובאזור התעשייה, נבנו ניקוזים חדשים.

עובדי האגף גם עמלים על תיקון בורות בכבישים ברחבי העיר וכן ניקוי כלל המובלים וניקוי תוואי הנחל בפארק עזריאלי.

באגף שפ"ע מספרים, שלקראת עונת החורף גם בוצעה בדיקה מקיפה של כלל עמודי החשמל והתאורה בעיר על-מנת לוודא שהם תקינים.

עובדי האגף ביצעו גיזום של עצים במרחבים הציבוריים, אשר עלולים להוות סכנה לעוברים ושווים.

בנוסף, יחד עם חברת החשמל, בוצעה עבודה לגיזום ענפים הנמצאים מתחת לקווי החשמל ובסמיכות להם.הגיזום והרחקת הענפים מקווי החשמל מונע את הפסקות החשמל הנגרמות עקב פגיעת הענפים בקווי החשמל. עבודות הגיזום שמבצעת חברת החשמל חיוניות ביותר לשמירה על רשתות החשמל מפגיעת עצים וענפים והן מתואמות עם גורמי אגף שפ"ע במסגרת תכנית  עבודה מסודרת  ומחייבות ברוב המקרים הפסקת חשמל ברחובות/ות שבסביבה – לצורך ביצוע העבודה.  תושבי הבתים, הבניינים ובעלי העסקים שבאזור המופסק מעודכנים מספר ימים טרם לביצוע העבודה והם מבינים את חשיבות העבודה למניעת הפסקות חשמל עתידיות.

בנוסף, חברת החשמל מאתרת פגיעות ותקלות בכבלי החשמל הטמונים בקרקע באמצעות ציוד מיוחד ש"שומע" את איתותי הכבל בנקודת הפגיעה המדויקת.

עם מיפוי וזיהוי הנקודה מעל הקרקע שמתחתיה נמצא חלק הכבל הפגוע, מסומן ומגודר המקום ומתבצעת במקום זה חפירה לעומק - עד ההגעה בחפירה אנכית לכבל החשמל בנקודת הפגיעה.  בבור שנוצר בנקודת הפגיעה מתבצעת עבודת התיקון על ידי עובדי חברת החשמל - להחלפה או לתיקון של קטע הכבל התקולולהחזרתו לפעולה ולהחזרת אספקת החשמל ללקוחות באזור.  

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, התייחס לכלל העבודות המבוצעות בעיר לקראת החורף ואמר: "אנו, כעירייה, מעוניינים שבעונת החורף נהנה מגשמי הברכה ולא ניאלץ להתמודד עם נזקים כאלה ואחרים, ככל הניתן. ולכן, אגף שפ"ע עושה כל מאמץ להיערך מראש בצורה המיטבית והמקצועית ביותר במגוון התחומים. אני מברך גם על שיתוף הפעולה עם חברת החשמל למען הבטיחות שלנו ולמיזעור הנזקים העתידים לקרות בחורף".

עבור לתוכן העמוד