אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

"מרכז אושרה" נחנך השבוע בשדרות

ארגון "נעמת" חנך השבוע בשדרות את "מרכז אושרה" (האושר שלה) – הבית לאישה ולמשפחה. מדובר בבשורה גדולה לנשות העיר, צעירות ומבוגרות כאחת, שימצאו במרכז הזה מקום מפגש, סדנאות בתחומים שונים, הכשרות, קורסים, חוגים, הופעות, פעילות לגיל הרך ועוד.

המבנה נחנך בשכונת נווה אשכול, ברחוב אהבת ציון, בתרומה של נעמת ארצות-הברית. באירוע חנוכת המבנה נכחו יו"ר נעמת, גליה וולוך, ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, ממלאת מקומו ויו"ר נעמת במרחב אשקלון, יהודית אוליאל מלכה וכן יו"ר נעמת במרחב נגב, חגית פאר ויו"ר נעמת במרחב אשדוד, זהבה אלימלך. אורחת מיוחדת באירוע הייתה יושבת הראש הקודמת של נעמת ארה"ב, ליז ריידר. נשים רבות הוזמנו לאירוע ונהנו מכיבוד עשיר, מהופעה של זמרת צעירה וכן ממבנה חדיש ויפה שבהמשך יצויד ויהיה כל כולו למען הנשים בשדרות.

כאמור, המבנה שוכן באחת השכונות הוותיקות בעיר, צמוד לפארק עזריאלי, סמוך לגן החמישה, קרוב מאוד לסינמטק בעיר ומול פארק הילדים הגדול.

המטרות העיקריות של מרכז האישה הן להוות גורם משמעותי בחיי הקהילה והתרבות של העיר, לשמש מקום מפגש לנשים מכל רובדי האוכלוסייה בעיר, לתת מענה לשעות הפנאי לנשים ובכללן אמהות, גימלאיות, פנסיונריות, צעירות חד-הוריות, סטודנטיות, חיילות ונערות.

בנוסף, המרכז ייתן מענה על צרכים מגוונים, כמו חוגים, סדנאות, הרצאות, הכשרות, קורסים, הופעות, מרחב יצירה, פעילות לגיל הרך, פעילות הורים וילדים, משחקיה טיפולית וכל הקשור לפעילות בנושא בריאות האישה. המטרה השלישית היא ליצור אווירה של בית אליו תוכלנה הנשים להימשך ולהרגיש תחושת שייכות וגאווה.

בנוסף, המרכז צפוי לקדם לקדם פרוייקטים קהילתיים, לבנות שותפויות עם גופים שונים בעיר, המשיקים לפעילות במרכז ולהכשיר נשים לתפקידים שונים למען קידומן האישי והחברתי.

בנעמת כבר חושבים על העתיד וישנם מספר רעיונות לפעילות במרכז "אושרה", כמו הקמת בית-ספר להורים מטעם מכון אדלר, סיוע להורים לאחר לידה, פעילות הורים וילדים כולל שמרטפיה, משחקייה טיפולית, גיוס שגרירות בריאוּת במקומות עבודה, פעילות "שישי נשי" אחת לחודש, הקמת מועדון גימלאיות נעמת וההסתדרות, פעילות גופנית לנשים, הקמת תיאטרון נשים ופעילויות רבות ומגוונות נוספואות.

מ"מ ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"ס, עו"ד יהודית אוליאל מלכה, המשמשת גם כיו"ר נעמת במרחב אשקלון, בירכה את הנשים שהגיעו לטקס ואת נשות שדרות בכלל ואמרה: "הקמת מרכז אושרה היא הגשמת חלום שלי להקמת בית לנשים בשדרות ואני שמחה שנעמת בראשותה של גליה וולוך נענו לרצון שלי ותמכו בהקמת המרכז דווקא בשדרות. אני רואה בהקמת המרכז מעשה חשוב לצמיחה בפריפריה, כהמשך לפיתוח הקיים בעיר בכל התחומים ואשר ממחיש את מחויבותנו לצמיחה, לתנופה, לרעיונות חדשים ולדאגה להתקדמות של הקהילה בכל מיני תחומים, כמו כן העובדה שאני יו"ר נעמת המרחב אשקלון ובמקביל סגנית ומ"מ של ראש העיר, אלון דוידי, איתו אני בקשרי עבודה מצוינים, מסייעת רבות לקידום פרויקטים בתחום קידום הנשים, תחום עליו אני שמה דגש ושחשוב לי מאוד. אני קוראת לנשות שדרות להגיע למרכז אושרה וליהנות בעתיד משירותיו הרבים״

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, בירך על היוזמה ועל הביצוע ואמר: "אני שמח מאוד להיות חלק מדבר כל-כך יפה של הקמת מרכז שכולו עבור הנשים בשדרות. זה יהיה בית בשבילן לפעילויות רבות ומגוונות, להעשרה וללמידה וגם סתם להיפגש בשעות הפנאי. תודתי העמוקה ליו"ר נעמת, גליה וולוך, ולתורמים וכמובן ליהודית על ההחלטה להשקיע דווקא בהקמת מרכז לנשים בליבה של שדרות".

עבור לתוכן העמוד