אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

שדרות חגגה את חג הסיגד

העיר שדרות חגגה את חג הסיגד המסורתי 

תושבים רבים לקחו חלק באירוע חג הסיגד שהתקיים השבוע במתנ"ס העירוני. אלון דוידי, ראש העיר שדרות: "החג הנפלא מאפשר לכלל תושבי העיר להתוודע למנהגי החג של העדה האתיופית ולמסורתו". 

ביום שני השבוע ציינו מאות תושבים בשדרות את חג הסיגד המסורתי אשר השנה התקיים במתנ"ס העירוני וכלל שלל פעילויות המאפיינות את העדה האתיופית בהם דוכני אוכל מסורתי, דוכני קפה אתיופי – בונה, דוכני ריקמה וסדנאות יצירה. בסיום האירוע נהנו המשתתפים מהצגת היחיד "תיאטרון במזוודה" של השחקן עלמו שטו.

באירוע במתנ"ס נכחו ראש העיר, אלון דוידי, סגנו, אלעד קלימי, חברי המועצה, מרק איפראימוב וחוה נחשונוב, הרב הקהילתי, אלון נגוסה, הקייס צהייה ומכובדים נוספים מהעדה האתיופית.

חג הסיגד, אותו כאמור מציינים בני העדה האתיופית בתאריך הרשמי כ"ט בחשון, הינו יום צום בו מתפללים לבניית בית המקדש ולמען הזכות לעלות לארץ ישראל. הצום נמשך עד הצהרים ולאחר מכן נערכת סעודה גדולה. על פי מנהג העדה, משמעות החג הינה הזכרת מתן תורה וחיזוק הקשר של הציבור עם התורה, חידוש הברית עם אלוקים, כפי שעשו העולים בימי עזרא, עידוד הקהילה לשמירה על הזהות היהודית והמצוות, למרות הקושי והבידוד משאר העם, חזרה בתשובה ותחינה לישועה משמים וכן יצירת אחדות בקהילה.

מאז עלייתם של בני העדה האתיופית לארץ, הם ממשיכים לשמר את חג הסיגד מדי שנה על ידי עלייה לירושלים ותפילה. כמו-כן, בני העדה רואים חשיבות רבה לקיום אירועים תרבותיים בחיי הקהילה, מתוך הצורך לשימור התרבות והמורשת והעברתה גם לדורות הבאים.

אלון דוידי, ראש עיריית שדרות: "קהילת בני העדה האתיופית בשדרות הינה קהילה אשר יקרה מאוד לליבי. מדובר בקהילה חשובה ואכפתית אשר אנשיה מעורים ושותפים בכל תחומי הקהילה בעיר. השתלבותם בעיר היא דוגמא ומופת לערים אחרות. אני גאה על כך ומאחל לכולנו כי בני העדה ימשיכו להעמיק את מעורבותם, כאנשים תורמים וחשובים בעיר, בכל תחומי הפעילות". עוד הוסיף דוידי: "החג הנפלא הזה מאפשר לכלל תושבי העיר להתוודע למנהגי החג האתיופי ולמסורתו. תודתי והערכתי הרבה לרב אלון נגוסה, לחברי המועצה, מרק איפראימוב וחוה נחשונוב, לידידי ושותפי לדרך בועז דסטה, לוועד הקהילה, למתנ"ס שדרות ולכל מי שעמל על ארגון אירוע חשוב זה. אני מאחל לבני העדה היקרים חג שמח".

 

 

עבור לתוכן העמוד