אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

השר דרעי בסיור בשדרות

השר דרעי בסיור בשדרות:

"נחזיר את העיר לגדלותה באחדות השורות"

יו"ר ש"ס, הרב אריה דרעי, קיים ביקור רשמי השבוע (שלישי) בעיר שדרות. השר התחייב לתקצוב הצטיידות טכנולוגית במרכז ההפעלה וכן לקידומה של שדרות ב"תכנית המראה".

שר הפנים והשר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אריה דרעי, הגיע השבוע לסיור עבודה בעיר שדרות. לשר התלוו סגנו במשרד הפנים, הרב משולם נהרי, ראש העיר, אלון דוידי, סגן ראש העיר, אלעד קלימי, סגן ראש העיר, מיכאל אמסלם, יו"ר המועצה הדתית, הרב אורן מלכה וחבר מועצת העיר, דורון טקטוק.

השר דרעי פתח את הביקור בבית הספר לבנות ׳מעלות׳ של רשת החינוך בניהולה של הגב׳ עזרן. התלמידות קיבלו את השר בברכה מיוחדת ולאחר מכן הוא סייר בכיתות הלימוד והתרשם מההשקעה. תלמידות תיכון מעליית בני המנשה קידמו את השר וברכוהו על סיועו בעלייתם ארצה.  

הרב דרעי שיבח את הצוות והאיץ בכל הגורמים להגדיל את מספר התלמידות בבית הספר.

השר גם ביקר בישיבת "היכל אליהו" בראשות הגאון רבי ישראל מאיר שלום שליט״א, מייסודו של הגאון רבי יששכר מאיר זצ״ל ואמר שם: "חייבים להחזיר את שדרות לכותל המזרח שלנו. היא הייתה כך בעבר והיא תחזור להיות כזו על ידי שיתוף פעולה של כל הכוחות בעיר״.

הוא הוסיף, כי ״יש לעשות הכל על-מנת לבנות כאן תלמוד תורה כדי שאף ילד לא ייסע ללמוד מחוץ לעיר. נתגייס לעשות זאת בכל הכוח״.

בביקור מרגש בישיבת שדרות בראשות הגאון רבי אריה גמליאל שליט״א, דיבר ראש הישיבה בלהט על מפעלות תנועת ש״ס, שייסדה את כל מוסדות התורה והחינוך בדור האחרון.

השר דרעי אמר, כי "אין ספק שהעיר שדרות עברה כברת דרך ארוכה והיא התפתחה והתעצמה. יש כאן ראש עיר שקשוב מאד לצרכי הקהילה החרדית ובסיוע כל משאבי התנועה נחזיר את שדרות לכותל המזרח כפי שהייתה בעבר״.

השר דרעי ראה מקרוב את פארק הילדים שנחנך בקיץ האחרון וכן את מעונות הסטודנטים, אשר משרדו הקצה עבור הקמתם סכום נכבד.

בישיבת עבודה במרכז הצעירים "נתיבים" הבטיח השר דרעי הקצאה של כ-750,000 שקלים מהמשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל לטובת הצטיידות טכנולוגית במרכז ההפעלה שמוקם בימים אלה. בנוסף, העירייה הגישה בקשה מסודרת למשרד הפנים על-מנת להיכנס לפרויקט "תכנית המראה" – תכנית המיועדת לרשויות שיצאו מתכנית הבראה במטרה שימשיכו לצעוד קדימה ולא יחזרו לאחור.

נקודה נוספת שהעלה ראש העיר דוידי היא תקצוב שדרוג המרכזים המסחריים בעיר, אישור שניתן בעבר על-ידי נגב גליל, אך בוטל. "נמצא את הדרך לממש את ההבטחה", אמרו גורמים במשרד.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, אמר בסוף הביקור: "שמחתי מאוד לארח את השר דרעי בשדרות ולהראות לו את הפרויקטים היפים שמשרדיו שותפים אליהם. השר התרשם עמוקות והתפעל מהעשייה הרבה בעיר ואף הבטיח להמשיך להשקיע במיזמים המשותפים למען תושבי העיר שדרות. השר עומד בראשם של שני משרדים חשובים וביקורו בעיר משמעותי וחשוב מאוד ועל כך תודתי".

 

 

עבור לתוכן העמוד