אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

אושר תקציב 2018

אושר תקציב עיריית שדרות לשנת 2018

חיזוק תחום השירות לתושב, המשך תגבור לימודי המדעים, מתמטיקה והאנגלית ופרויקטים רבים בתחומי הקהילה ברחבי העיר – אלה הן הבשורות של תקציב 2018 של עיריית שדרות שאושר השבוע במליאה. דוידי: "פנינו לתושבים והתקציב שלנו הוא מאוזן, חברתי ונכון".

חברי מועצת עיריית שדרות אישרו ביום שלישי השבוע את תקציב העירייה לשנת 2018. תקציב העירייה עומד על 264,478 מיליון שקלים. גם השנה ראש העיר, אלון דוידי, הנחה להקצות את מרבית התקציב לנושא שיפור השירות לתושבים בכלל התחומים – חינוך, רווחה, שיפור פני העיר, הקמת מוקד עירוני חדש, טיפוח השכונות הוותיקות, חיזוק שירותי הדיגיטל לטובת שיפור השירות לתושבים ועוד.

"אנו משקיעים את מיטב המשאבים בחינוך ילדינו, במתן השירות המיטבי ביותר לתושבים ובשמירת העיר נקייה, יפה ומגוננת", אומר דוידי.

גם השנה מקבל תחום החינוך נתח משמעותי מעוגת התקציב העירונית של 24% מסך התקציב הכולל. התקציב מופנה השנה לטובת שיפור איכות הלמידה בבתי-הספר היסודיים והתיכוניים, חיזוק תחומי האנגלית, המתמטיקה והמדעים בקרב התלמידים. כפי שכבר דווח בעבר, העירייה תשקיע בתחום ה"מדע בקהילה" באמצעות הקמת פארק מדע בעיר שיתכלל את כל התחומים הרלוונטיים לטובת ילדי שדרות.

תחום השירות לתושב שקיבל בשנה שעברה חיזוק חשוב ומבורך בדמות הקמתו של האגף לשירות לתושב, יתמקד השנה בהקמת מוקד עירוני חדש לטובת תושבי העיר במתחם "אמדוקס" הישן ברחוב בר-לב, בחיזוק השירותים הדיגיטליים מול התושבים ובהמשך פיתוחה של האפליקציה העירונית והתקנת מצלמות נוספות ברחבי העיר.

ראש העיר הקצה למעלה ממיליון שקלים עבור מתן מלגות לסטודנטים, עתודאים ותלמידי מכינה שעומדים בקריטריונים וכן תמיכות לאברכים תושבי העיר.

גם השנה תמשיך העירייה בתנופת הפיתוח של העיר. בקרוב מאוד ייחנך פארק קנדה בשכונת נאות יצחק רבין על שטח של כ-7 דונם בעלות של כ-9 מיליון שקלים. כמו כן, תמשיך העירייה בשיפוץ הפארקים וגני השעשועים הקיימים וכן בהקמתם של כ-20 גני שעשועים חדשים בשכונות העיר.

תחום הספורט ממשיך להיות חלק משמעותי מהתפתחותה של העיר וזאת במסגרת החלטתו וחזונו של ראש העיר. בסוף השנה תסתיים בנייתו של אצטדיון הכדורגל העירוני החדש בעלות של כ-13 מיליון שקלים. האצטדיון ישתרע על 10 דונמים ויכלול 500 מקומות ישיבה. דוידי: "כחלק מהתחייבותי לתושבי שדרות, אמשיך להשקיע בספורט העירוני ואפעל להקמתן של קבוצות ייצוגיות בכל הגילאים ובענפי הספורט השונים".

העירייה ממשיכה בשיפור פני העיר בכלל התחומים, בהם פינוי האשפה והכנסת פחים מוטמנים נוספים, הכנסות מערכות חיישנים לפחים המוטמנים ולבורות הביוב, הכנסת תחנה מטאורולוגית לכל מערכות ההשקיה בעיר, הקמת גינות במרחב הציבורי ותחזוקן, צביעת עמודי תאורה, חידוש גני שעשועים, התקנת תאורת לד במקומות נוספים בעיר, גינון חזיתות בניינים בשכונות הוותיקות ועוד.

העירייה ממשיכה בתכניותיה לשיפוץ המרכז המסחרי הסמוך לעירייה שיזכה לשם "לב העיר" וכן המרכז המסחרי שליד השוק בעלות של מיליוני שקלים, בהחלפת המדרכות והתשתיות בעיר, בהרחבת מקומות החניה, בהקמת חמישה מועדוני נוער, שלושה מעונות יום ובתי כנסת.

במהלך הישיבה הציגו מנהלי האגפים והמחלקות את תכניות העבודה שלהם לשנת 2018, כפי שעשו ביום העיון שהתקיים באשקלון בשבוע שעבר, אליו הוזמנו גם כלל חברי המועצה.

דוידי סיכם ואמר: "גם השנה, כפי שעשינו בשנה שעברה, תקציב העירייה מיועד כולו עבור שירות לתושב בכלל התחומים וזו מטרתנו העליונה. אני מודה למנכ"ל העירייה, טל טורן, המשמש גם כמ"מ גזבר על העבודה המקצועית והטובה על התקציב וכן למחזיקי התיקים ולמנהלי האגפים על העבודה המקצועית וגיבוש תכניות העבודה. שתהיה לכולנו שנה מוצלחת, שופעת תקציבים ופעילות למען התושבים".

עבור לתוכן העמוד