אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

לא ניכנע לטרור

"לא ניכנע לטרור ונמשיך להתפתח"

 

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, כינס השבוע את חברי מועצת העיר לישיבת עדכון מצב בעקבות הירי לעבר העיר בסוף השבוע. "אני בטוח שצה"ל ומערכת הביטחון עושים הכל כדי להגן עלינו", אמר. צוותים פסיכולוגיים וחינוכיים נכנסו למוסדות החינוך ושוחחו עם התלמידים וצוותי ההוראה.

 

לאחר כשנה וחצי בה לא התפוצצה רקטה בתחומי העיר, פילחו בערב שבת שתי אזעקות "צבע אדום" את העיר שדרות. במטח הראשון יירטה מערכת "כיפת ברזל" את הרקטה שנורתה מרצועת עזה. במטח השני, בסביבות השעה 10 בלילה, התפוצצה רקטה בתוך שכונת מגורים, מטרים ספורים מבית מגורים. לא היו נפגעי גוף, אך מספר תושבים לקו בחרדה ואחת מהן התפנתה לקבלת טיפול בבית החולים "ברזילי" באשקלון. נזק נגרם למספר כלי רכב.

למקום הגיעו מיד הגורמים הרלוונטיים בעירייה, בראשותו של המנכ"ל, טל טורן, כדי לאמוד את הנזקים ולוודא שהתושבים הדורשים טיפול מקבלים אותו.

במוצאי השבת, בסריקות של חבלני המשטרה וגורמי ביטחון, התגלתה רקטה נוספת במתחם גני ילדים בעיר. הרקטה גרמה נזק לחלון הגן. במוצאי שבת, הגיב ראש העיר, אלון דוידי, לאירועים ואמר: "לאחר תקופה ארוכה, הקסאמים חזרו אלינו ומבחינתי מדובר בחציית קו אדום. לשמחתי לא היו נפגעי גוף, אך לנו לזלזל באותם תושבים שלקו בחרדה ונזקקו לטיפול. אני קורא לראש הממשלה ולשר הביטחון להגיב בתקיפות במידה וירי כזה יישנה. לא ניכנע לטרור ונמשיך להתפתח ולפתח את העיר הנפלאה שלנו.

אני סומך על חיילי צה"ל ומשוכנע ובטוח שמערכת הביטחון עושה הכל כדי להגן על תושבי שדרות ועוטף עזה".

עוד הוסיף דוידי: "תושבינו היקרים נשמעים להוראות פיקוד העורף ואני קורא להם להמשיך לפעול כך. בכל מקרה של בקשה לסיוע מכל צורה שהיא, ניתן לפנות למוקד העירוני ולמרכז חוסן ועובדי העירייה וחוסן יעניקו את השירות המיטבי ביותר".

לאור דיווחים על תלמידים המגיבים בחרדה, הגיעו ביום ראשון בבוקר פסיכולוגים לבתי הספר והגנים על מנת ללוות את הצוותים החינוכיים והתלמידים.

הצוותים החינוכיים פתחו את היום בשיחת אוורור ועיבוד.

כמו כן, היועצות נתבקשו ליזום שיחה אישית עם כל התלמידים שמוכרים כחרדים.

המנהלים נתבקשו לשלוח איגרת להורים עם הסבר על תגובות נורמטיביות וסימני מצוקה המחייבים תשומת לב והפניה.

ראש העיר כינס את חברי המועצה לישיבת עדכון מצב ביום ראשון. דוידי עדכן את חברי המועצה במה שנאמר לו על-ידי בכירי הפיקוד והאוגדה לגבי המצב הביטחוני, עדכן לגבי פעולות העירייה ומרכז חוסן וביקש מכל אחד ואחת מהם לשים לב לאנשים בסביבתם הקרובה והרחוקה הזקוקים לטיפול כזה או אחר ולהפנות אותם.

עבור לתוכן העמוד