אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

בשורה : אזור התעשייה יוכפל

בשורה לשדרות: אזור התעשייה יוכפל

 

לאחר דיונים רבים ובקשות של ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, בישר השבוע משרד הכלכלה והתעשייה לדוידי, כי יתקצב את פיתוח אזור התעשייה החדש של העיר בסכום כולל של כ-40 מיליון שקלים. זאת, בכפוף לחתימה על הסכם הגג. דוידי: "ההודעה הזו היא בשורה גדולה מאוד לשדרות שממשיכה להתפתח בקליטת תושבים חדשים ובהגדלת מקומות התעסוקה".

 

בזמן שבעיר עדיין ישנה מתיחות בשל המצב הביטחוני והמשך הירי לעבר ישראל, הגיע לשולחנו של ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, מכתב המסמל יותר מכל את החזרה המהירה לשגרה בעיר ואת הרצון והנכונות לפתח ולהתפתח, הן מצד הרשות המקומית והן מצד משרדי הממשלה השונים.

לאחר שנים רבות של קיפאון בתחום התעשייה בשדרות, פגישות מרתוניות ודיונים רבים של דוידי עם שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, ועם מנכ"ל משרדו, שי רינסקי, הוחלט השבוע על הכפלת אזור התעשייה של שדרות ב-500 דונם נוספים. 

מנהל מינהל אזורי תעשייה במשרד הכלכלה והתעשייה, יגאל צרפתי, אישר כי פיתוח אזור התעשייה החדש של שדרות, שייבנה צפונית לאזור התעשייה הקיים (מופיע במפה) על שטח של כ-500 דונם, יתוקצב בסכום של כ-40 מיליון שקלים בפריסה רב-שנתית. מדובר על שטח שצפוי לעבור מתחומה של המועצה האזורית שער הנגב לתחומה של עיריית שדרות, זאת במסגרת ועדת הגבולות.

מדובר על מימוש החלטת הממשלה 2156 מיום 11.12.16 – "תכנית לחיזוק החוסן האזרחי בשדרות ובישובי עוטף עזה". לפי סעיף 11 להצעה – תכנון אזור תעשייה, מלאכה ומסחר – מינהל התכנון במשרד האוצר יבחן אפשרות לקידום תכנית לשינויי ייעוד של כ-500 דונם לתעשייה, מלאכה ומסחר בשטח העיר שדרות או בסמוך לה על בסיס ניתוח צרכים, תכניות עדכניות, צרכי הישוב ואיתור חלופות לתכנון שתגיש עיריית שדרות למינהל התכנון, לרבות איתור ובחינת היתכנות תכנונית של אותן חלופות.

כאמור, לפי ההודעה השבוע, משרד הכלכלה יתקצב את פיתוח אזור התעשייה וזאת בכפוף על חתימה על הסכם הגג (בשבועות הקרובים) ושיווק יחידות הדיור נשוא ההסכם (בשנתיים הקרובות).

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "הקמת אזור תעשייה חדש בעיר שדרות היא בשורה גדולה לעיר, לאזור ולמדינה כולה. מדובר בהוכחה ניצחת שהטרור לא יכריע ולא יכניע אותנו. אנחנו כאן כדי להמשיך להתפתח ולפתח את העיר. מידי שנה מגיעים לעיר למעלה מ-1000 תושבים חדשים ואנחנו עמלים על הגדלת מקומות התעסוקה לאותם תושבים. אזור התעשייה החדש יענה בדיוק על הצורך הזה ויאפשר לנו להמשיך לגדול". עוד הוסיף דוידי: "אני מודה לשר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, שהוא ידיד יקר שלנו למנכ"ל משרדו, שי רינסקי, ולכל הצוות על הרצון והנכונות האמיתית לסייע וכמובן לכל השותפים שלנו במשרדי הממשלה".

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: "משרד הכלכלה והתעשייה רואה חשיבות רבה בקידום התעשייה והתעסוקה בישראל ובמיוחד באזורי הפריפריה ובפרויקט פיתוח אזור התעשייה בשדרות. אנו פועלים ליצירת תעסוקה איכותית ולהעלאת הפריון, בייצור משרות באיכות גבוהה, שיקדמו את התעשייה והכלכלה הדרומית. אנו בוחנים הקמת אזורי תעשייה נוספים במודל זה, בהתאם לביקושי התעשייה, באזורים שונים בארץ".

עבור לתוכן העמוד