אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

מלגות בסך 1.2 מיליון שקלים חולקו לתושבי העיר

מלגות בסך 1.2 מיליון שקלים חולקו

                                                    לתושבי העיר

 

עיריית שדרות העניקה השבוע מלגות לכ-650 מתושבי ותושבות העיר, סטודנטים, תלמידי סמינרים והכשרות מקצועיות, אברכים ועתודאים. מקבלי המלגות הגיעו לטקס מרשים במתנ"ס העירוני ובסיומו הופעת סטנדאפ. ראש העיר, דוידי: "אני מקיים את הצוואה של אבא שלי, כי אנחנו דואגים לכולם שיקבלו מלגות – חרדים, דתיים-לאומיים, חילונים, עולים, ותיקים, גברים ונשים".

 

לאחר עבודת מטה מאומצת של ועדה מקצועית וכן של ועדת תמיכות בראשותו של סגן ראש העיר, מיכאל אמסלם, נערכו השבוע במתנ"ס העירוני טקסי חלוקת מלגות ותמיכות לתושבי ותושבות העיר. את הטקסים כיבדו בנוכחותם ראש העיר, אלון דוידי, ממלאת מקומו ויו"ר הנהלת המתנ"ס, עו"ד יהודית אוליאל מלכה, סגניו, מיכאל אמסלם ואלעד קלימי, וחבר המועצה וממונה מסורת ישראל, דורון טקטוק.

לפני כחודשיים הודיע ראש העיר כי יקצה למעלה ממיליון שקלים לטובת "מלגת ראש העיר". מדובר במלגה שאין בה תנאים של עשייה למען החברה, אלא עמידה בקריטריונים וקבלת מלגה בסך כ-2,000 שקלים לטובת לימודים. חשוב לציין, כי מי שכבר מקבל מלגה, לא רשאי לקבל את "מלגת ראש העיר".

לאחר שמליאת המועצה אישרה את מתן המלגות, ישבה ועדה מקצועית בראשותו של מנכ"ל ומ"מ גזבר העירייה, טל טורן, לדון בקריטריונים לקבלת  המלגות והתמיכות. הוחלט שקרן המלגות העירונית תיתן מלגות לסטודנטים  לתואר ראשון ושני, לדוקטורנטים, לבוגרי הכשרות מקצועיות, לעתודאים, הנדסאים, תלמידות סמינרים ומכינות ותלמידי תורה.

מאות תושבים ותושבות הגישו טפסים לקבלת מלגה ומרכז הצעירים שדרות, בניהולו של יגאל ברכה, ריכז את כלל הבקשות והודיע בשבוע שעבר לכל מי שעמד בקריטריונים כי הוא מוזמן לקבלת המלגה.

כאמור, ביום ראשון בערב התקיים במתנ"ס טקס מתן התמיכות וטקס הענקת המלגות בפני אולם מלא מפה לפה, שנהנה ממופע של הקומיקאי בן בן-ברוך.

קרן המלגות העירונית הוקמה במטרה לסייע לכל סטודנט תושב שדרות בלימודיו האקדמיים/מקצועיים. רכישת ההשכלה היא נדבך חשוב מאוד כחלק ממוביליות חברתית והתפתחות אישית והעיר שדרות והעומד בראשה מכירים בחשיבות זו ומעודדים יציאה ללימודים כחלק מפיתוח קריירה.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, נאם מול מקבלי המלגות ונשא נאום מרגש. "אבי ז"ל, שעלה עם אביו ואמו מאיראן, נאלץ לעזוב את ספסל הלימודים על מנת לפרנס את המשפחה. לאורך כל שנות חייו הוא דאג להזכיר לי ולאחיי שהתפקיד שלו בעולם הוא לדאוג שלנו, הילדים שלו - הדור הבא, תהיה את האפשרות ללמוד. היום, בעת שאנו מחלקים את המלגות הללו, אני מרגיש שאני מקיים את צוואתו כי אנחנו דואגים לכולם שיקבלו מלגות – חרדים, דתיים-לאומיים, חילונים, עולים, ותיקים, גברים ונשים". עוד אמר דוידי: "חילקנו השנה למעלה מ-3.5 מיליון שקלים עבור מלגות. הבנו שלא כל אחד יכול לעשות פר"ח כדי לקבל מלגות ולא כולם סטודנטים באקדמיה ולכן החלטתי על קרן המלגות שתאפשר לכל מי שלומד לקבל מלגה".

 

 

עבור לתוכן העמוד