אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

דוידי לכחלון: "מחיר למשתכן הנו תיקון חברתי"

שר האוצר, משה כחלון, סייר היום בפרויקט "מחיר למשתכן" בשכונת נאות השקמה בשדרות. ראש העיר, אלון דוידי, סיפר לשר על התפתחותן של השכונות החדשות ועל פרויקט "מחיר למשתכן" בשדרות, הכולל 1,600 יחידות דיור שכבר שווקו. מתוכן, יש היתרי בנייה למעל 1,000 יחידות והיתר בהליכים להוצאת היתרים. כפי שהבטיח ראש העיר לתושבים וכפי שהתחייב השר כחלון, 50% מהיחידות מיועדים לבני המקום, כך שמאות זוגות צעירים בני שדרות יזכו בדירות.

 

כחלון, דוידי וכן ראש מטה הדיור הלאומי, אביגדור יצחקי ומנהל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שמרון, נכנסו לדירה לדוגמה בפרויקט של חברת "אסום" ואף עלו במעלית לקומה התשיעית והאחרונה בבניין, משם השתקף הנוף היפה של מערב הנגב – רצועת עזה ממערב וממזרח ההתפתחות של העיר שדרות.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "אני שמח שהשר כחלון נמצא פה, הוא ידיד נאמן של העיר, מגיע לפה אחת למספר חודשים וזמין לנו כל הזמן. אנחנו זוכים כאן לנס, לאחר ש-10 שנים לפני 'צוק איתן' לא שיווקנו דירות, מאז 'צוק איתן' שיווקנו למעלה מ-2,500 יחידות דיור. אין ספק שיש פה מהפכה גדולה. כל דירה שמשווקת פה זה ניצחון שלנו לטרור. גם הסכם הגג וגם דיור למשתכן נותן מענה בשדרות, לתושבים לנו ולצעירים שלנו. הסיפור הזה שהטבעת את 50% בני המקום מאפשר להרבה מאוד צעירים לקבל הזדמנות לרכוש בית במחיר הוגן ומחיר נמוך ממחיר השוק. הפרויקט הזה הוא פרויקט דגל, פרויקט שעושה תיקון חברתי ומסייע רבות לצעירים שלנו".

שר האוצר, משה כחלון: "בעבר דירות כאלה נמכרו בסכומים של 850-900 אלף שקלים

 

והיום, דיירי 'מחיר למשתכן', לאחר מענק יקבלו אותן ב-600,000 שקלים. מדובר בפער גדול מאוד. הפרויקט נתן הזדמנות לצעירים עם מחירים סבירים. מדינת ישראל חרטה

על דגלה לפתור את משבר הדיור וזה מה שאנחנו עושים. גם בנייה חופשית, גם מחיר למשתכן, גם משפרי דיור, זה מה שייתן את המענה. אני מודה לקבלנים שנתנו יד ונרתמו ועושים רבות למען הצלחת הפרויקט".

 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד