אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

בשדרות נחנך המוקד הארצי של "קול צעיר" – מרכז הכוונה לצעירים עם צרכים מיוחדים

בשדרות נחנך המוקד הארצי של "קול צעיר" – מרכז הכוונה לצעירים עם צרכים מיוחדים

שר החקלאות והממונה על השירות לאומי-אזרחי, ח"כ אורי אריאל, ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, ומנכ"ל הרשות לשירות לאומי-אזרחי, שר-שלום ג'רבי, חנכו השבוע במרכז "קשת" בעיר את מוקד "קול צעיר". מדובר במוקד סיוע לצעירים עם מוגבלויות בוגרי השירות הצבאי והלאומי.

 

רשות השירות הלאומי-אזרחי ועמותת "גוונים" השיקו הבוקר ביום שלישי השבוע מרכז הכוונה חדש אשר ייתן מענה לצעירים עם צרכים מיוחדים המשתחררים מהשירות הלאומי-אזרחי או הצבאי. מדובר במוקד ראשון מסוגו, אשר ייתן מענה, כאמור, הן לבוגרי השירות הלאומי-אזרחי והן לבוגרי הצבא ויסייע להם בשלל תחומים.

המרכז, שנפתח בשדרות, הוקם לאור העלייה המשמעותית במספר התקנים המוקצים עבור מתנדבי שירות לאומי עם צרכים מיוחדים ובמטרה לסייע ולהקל עליהם במציאת דרכם בפתחם של החיים האזרחיים, תוך שאיפה לייצר עבורם הזדמנויות לפעול ולהשפיע, לממש את הפוטנציאל הטמון בהם ולאפשר לחברה ליהנות מיכולותיהם ומכישוריהם.
במסגרת שבוע ההצדעה לשירות הלאומי-אזרחי שהתקיים בשנה שעברה, הרשות הקימה לראשונה יריד לבוגרי שירות לאומי-אזרחי עם צרכים מיוחדים, במסגרתו הוצגו להם אפשרויות רבות ללימודים ולתעסוקה לאחר סיום שירותם בשירות הלאומי.

למרות הציפיות לשיעור השתתפות נמוך ביריד, הגיעו מאות רבות של בוגרי שירות לאומי ואף של בוגרי צבא, אשר מצאו ביריד זה מענה שלא מצאו לפני כן בשום מקום אחר. מכאן הגיעה יוזמת הרשות להקמת מרכז ההכוונה הרשמי 'קול צעיר', למתן מענה מקיף ומקצועי על מגוון האפשרויות העומדות בפני הצעירים עם סיום שירותם.

כך, המוקד ייעץ לצעירים במציאת ובהתאמת מקצוע לימודים, יכווין למקומות תעסוקה נגישים, ייתן מידע על הזכויות ועל ההטבות הניתנות עם תום השירות ויחבר בינם לבין גופים וחברות המציעים תעסוקה לצעירים עם צרכים מיוחדים.

את המוקד יפעילו, בין השאר, בוגרי שירות לאומי עם צרכים מיוחדים אשר יסייעו לצעירים ויעמדו על זכויותיהם והאפשרויות העומדות בפניהם.

בין הגופים אשר ייכללו במאגר המידע של המוקד, נמנים משרדי ממשלה שונים, מוסדות להשכלה גבוהה, מכוני הכשרה מקצועית, מעסיקים מהמגזר הציבורי והפרטי ומרכזי תעסוקה לבעלי מוגבלויות מכל הארץ. בימים אלה פועלים ברשות על מנת להגדיל ככל הניתן את המאגר, על ידי גופים וחברות אשר יציעו פתרונות ומענים לאותם הצעירים שיפנו למרכז.

היוזמה מתווספת לפעילויות נוספות המקודמות בימים אלה למען צעירים עם צרכים מיוחדים בשירות הלאומי-אזרחי, תכניות מעטפת עשירות להכוונה תעסוקתית ומקצועית ופרויקטים להעצמה אישית.

לפניות חינם למוקד – 3136*.

שר החקלאות והממונה על השירות הלאומי-אזרחי, ח"כ אורי אריאל: "אני מוכח לומר שאני גאה ושמח להיות איתכם היום. בארבע השנים האחרונות הגדלנו פי 15-16 את מספר המתנדבים עם המוגבלויות בשירות הלאומי-אזרחי וזה הישג אדיר. יחד עם זאת זה לא מספיק. אנחנו כחברה נבחנים במקומות האלה וצריך להמשיך ולפועל להגדלת כמות המתנדבים ולתת להם את כל התנאים הדרושים כדי לשרת את המדינה בכבוד. הנוער הזה מגיע עם רצונות ומוטיבציה שאין כמותה ופתיחת המוקד הינה צעד נוסף שהמדינה עושה כדי להעצים את שירותם".

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי:  "הקמת מוקד 'קול צעיר' הנה דבר חשוב מאין כמוהו ויש בה אמירה, במיוחד שהיא מתרחשת בעיר שדרות. בתחומים רבים אנו אומרים ש'משדרות תצא תורה' וכך גם בתחום של שילוב האנשים עם המוגבלויות בחיי החברה, הקהילה והתעסוקה. ביום הזה אני מצהיר שבטקסים העירוניים שלנו נשלב בהנחיה ובקטעי המוזיקה אנשים עם מוגבלויות, כמו תומר המוכשר ששר היום בטקס".

מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי, שר-שלום ג'רבי: "מרכז ההכוונה החדש המוקם לראשונה, נועד לתת מענה לכל הצעירים עם צרכים מיוחדים המתנדבים לשרת בשירות הלאומי-אזרחי ובשירות הצבאי והנגיש עבורם את המידע עם תום השירות בצאתם לחיים האזרחיים העצמאיים, על מנת שישתלבו במהירות בהשכלה ובתעסוקה. יחד עם השר הממונה, ח"כ אורי אריאל, אנו רואים בפעולה זו זכות שהיא חובה ומקווים כי תסייע לרבים בדרכם, לאחר שתרמו לחברה ולמדינה באופן משמעותי ואיכותי"

עבור לתוכן העמוד