אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

נבחרת הרובוטיקה של שדרות תייצג את ישראל בתחרות בהולנד

הגדל

עושים כבוד – נבחרת הרובוטיקה של שדרות תייצג את ישראל בתחרות בהולנד

הישג מדהים לנבחרת הרובוטיקה של המקיף הכללי ע"ש גוטוירט בשדרות – הנבחרת זכתה במקום הראשון בתחרות הארצית שהתקיימה אתמול (שני) בחיפה ותייצג את ישראל באליפות הבינלאומית בהולנד. העירייה ארגנה לתלמידים קבלת פנים חגיגית. ראש העיר, דוידי: "אני גאה בכם מאוד ואתם ההוכחה שמי שחולם ומאמין – מצליח"

 

12 חברי נבחרת הרובוטיקה מהמקיף הכללי ע"ש גוטוירט בשדרות חזרו ביום שני בערב גאים, מרוצים ונרגשים מהתחרות הארצית לרובוטיקה – FIRST - בהיכל רוממה בחיפה. בתחרות התחרו למעלה מ-40 נבחרות מכל הארץ, הנבחרת של שדרות הגיעה לשלבים המתקדמים ביותר עד שעלתה לגמר עם 8 הנבחרות הטובות ביותר. בסיומו של הגמר הוכרזה אלופת המדינה ברובוטיקה לשנת 2018 – הנבחרת המצוינת של שדרות. השלב הבא הנו האליפות הבינלאומית שתתקיים השנה בהולנד והנבחרת משדרות תייצג בכבוד את ישראל.

 

מדובר בתלמידי כיתות ט'-יב' שעבדו במשך חודשים רבים עם המנטור שלהם, עדיאל חזן, על בניית רובוט, כולל הזמנת חלקים וציוד, עמידה בתקנות ובחוקים והצבת יעדים ומשימות. בין משימות הרובוט: לקיחת קוביות וסידורן על משטח, תכנון מראש של רובוט שיורד לבד ממשטח, מפיל כדור יריב ומכניס קובייה למשטח. בנוסף, הכינה הנבחרת בובה אותה מרימים ומובילים לכל מקום שרוצים.

12 המופלאים הם: נדב זרו, דניאל צ'רנילבסק

י, בר זיו, אנדרי וניגורה, ליאור מרדכייב, בר נחום, שחר נחום, אלעד חואתו, ליאן ארפי, תאיר דידי, ירין פרץ ונתנאל נפתלייב.

כאמור, אחד משני המנטורים של הנבחרת הוא עדיאל חזן, תושב שדרות, מורה למתמטיקה ורובוטיקה בבית-ספר "תורני מדעי". "מדובר בעבודת צוות מופלאה, באיפוק בקבוצה גם ברגעי משבר ויכולת להתרומם בחזרה", סיפר חזן. המנטור השני הוא אהרון אלקסלסי.

 

עוד סיפר, כי הנבחרת מורכבת מבנים ומבנות שיחד עוסקים בתחום השיווק, הכולל הכנת מחברת הנדסית, חשיפת הפרויקטים ובנוסף כמובן כל מה שנוגע למקצועות ההנדסה והתכנות. "כל הזמן אני אומר לתלמידים שצריך להאמין עד השנייה האחרונה ולא לוותר, ביום התחרות פיתחנו בכל רגע נתון אסטרטגיה חדשה", אמר חזן וסיכם: "אני מעוניין שילדים נוספים יצעדו קדימה ויכירו את התחום הזה". לחזן היה חשוב להודות לרכזת המצוינות העירונית, מיכל דדון ולמנהל פרויקטים ב"פדרציית טורונטו", אדי עזרן.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, קיבל את חברי הנבחרת והוריהם לקבלת פנים חגיגית ב"קפה גרג" עם חזרתם לשדרות. "הבאתם גאווה עצומה לעיר", אמר דוידי לתלמידים. "אתם ההוכחה שמי שחולם ומאמין – מצליח. נמשיך להשקיע בתחומי המדע, הטכנולוגיה, הרובוטיקה, המתמטיקה והאגלית ונטמיע את היותנו 'מקום למחשבה'. תמשיכו להצליח ואני בטוח שגם תביאו לנו כבוד בתחרות הבינלאומית". דוידי הודה לסגנו, אלעד קלימי, למנהלת אגף החינוך, מרים ששי, למנהל ביה"ס, אדי דגן, לשותפים הרבים, בהם "אלביט" ו"פדרציית טורונטו" וכמובן למנטור, עדיאל, להורים ולתלמידים המוכשרים.

סגן ראש העיר, אלעד קלימי, ששהה עם התלמידים בתחרות בחיפה, אמר: "לעבודה קשה יש תוצאות. נסעתי לעודד את הנבחרת וללוות אותה ברגעי המתח בתחרות ולהתרגש ביחד איתה מקטיפת פירות עמל של חודשי השקעה רבים. נמשיך, בהובלתו של ראש העיר, אלון דוידי, ביתר שאת להשקיע במערכת החינוך העירונית ובפרט בתחומי המדע והטכנולוגיה".

עבור לתוכן העמוד