אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

פשיטה דיפלומטית על שדרות

הגדל

שיטה דיפלומטית על שדרות

קרוב ל-70 דיפלומטים זרים השתתפו השבוע בסיור בעוטף עזה שיזמה סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי. ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, ויהונתן אבוקסיס, אביה של אלה ז"ל, אירחו את השגרירים הזרים ב"משכן אלה" וסיפרו להם על החיים המורכבים באזור.

 

מטרת הסיור, שהתקיים ביום שלישי השבוע, הייתה להראות לשגרירים הזרים שמשרתים בישראל את המציאות הביטחונית בגבול הדרומי של ישראל, איום המנהרות והמעורבות האיראנית ברצועת עזה.

עם תחילת הסיור, ביקרו השגרירים באזור המנהרה שאותרה בסמוך לכרם שלום וקיבלו סקירה מדינית על ידי סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי, ותדרוך על ידי סגן מפקד אוגדת עזה, אל"מ אבינועם סטולוביץ'.

סגנית השר חוטובלי אמרה לשגרירים בסקירתה המדינית במעבר כרם שלום, בכניסה מעל מנהרה שהתגלתה והושמדה על ידי צה"ל: "ישראל לא מוכנה לעזה שנייה ביהודה ושומרון. לקחי ההתנתקות מעזה הם ברורים כשישראל נוטשת שטח, ארגון טרור אכזרי מחליף אותה. המציאות הקשה בעזה היא בגלל משבר פנים פלשתיני. ישראל אינה הגורם האחראי, ולמרות זאת אנחנו מאפשרים מדי יום זרימה של 400 משאיות עם אספקה לאוכלוסייה בעזה. פתרון שתי המדינות כבר לא רלוונטי. אם הקהילה הבינלאומית רוצה יציבות באזור, אסור לחזור על הטעות שיצרה את המצב בעזה". 

סגן מפקד אוגדת עזה אל"מ אבינועם סטולוביץ נתן סקירה ביטחונית לשגרירים והציג להם מצגת עם המנהרות שהתגלו. הוא אמר: "במקום להשקיע באזרחים שלהם, החמאס משקיע את הכסף והמשאבים בטרור".

לאחר מכן, סיירו השגרירים במעבר הסחורות "כרם שלום" וקיבלו תדרוך ממנהל המעבר, עמי שקד, ותדרוך בנושא המצב ההומניטרי בעזה על ידי רע"ן אג"מ עזה במתפ"ש, סא"ל משה טטרו, וסקירה מראש רשות המעברים היבשתיים, ארז צידון.

לסיום, סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי המשיכה עם השגרירים לסיור בעיר שדרות, יחד עם ראש העיר, אלון דוידי, ל"משכן אלה", שהוקם לזכרה של אלה אבוקסיס שהגנה על אחיה בגופה כשנשמעה אזעקת "צבע אדום" בעיר לפני 13 שנים, נפגעה אנושות מרסיס ונפטרה לאחר מספר ימים.

אביה של אלה, יהונתן, הראה לשגרירים תמונות של אלה והקרין בפניהם סרט שנעשה לזכרה. לאחר מכן, סיפר על היום הקשה מכל בו נפגעה ועל החיים שהמשיכו בצל האבל.

תלמידים מהמקיף הכללי ע"ש גוטוירט דיברו בפני השגרירים על החיים בעיר שדרות, על ההתמקדות בתחום החינוך והמדעים והרצון לחיות בשקט ושגרה.

סגנית השר חוטובלי אמרה לשגרירים: "הסיפור הזה ממחיש לכם את הרוח של עם ישראל שבוחר בחיים למרות הטרור נגדנו".

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי אמר: "הביקור של השגרירים בשדרות ובעוטף עזה מלמד על כך שמדינת ישראל חפצת חיים, מדינה שתגן על אזרחיה בכל דרך על מנת שהילדים שלנו יחיו ויחוו חיים כמו של כל אחת מהמדינות שהשגרירים שלהן נמצאים פה וחיים בהן. שדרות קרובה מאוד לעזה, אך שם שולט שלטון מטורף שנעזר ומופעל על ידי הזרוע הביצועית הרחוקה של הגורמים האיראנים ולו רצון לפגוע גם בחיי התושבים שלהם, בזמן שבמדינת ישראל עוסקים בחיים ובחינוך ילדינו לערכים ולעשייה למען האחר. אני מודה מאוד לסגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי, על הבאת השגרירים לסיור בשדרות". עוד אמר דוידי: "המקום הזה, משכן אלה, הוא בעצם זיכרון לנערה גיבורה שהגנה על האח שלה והצילה אותו ומסרה את חייה. ההורים שלה, במקום לדבר על שנאה ומוות, מדברים על חיים, מדברים על גאווה וחיים במדינת ישראל, אין דבר טוב מכך

עבור לתוכן העמוד