אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

מאות נשים נהנו מהופעתה של ריטה בשדרות

הגדל

מאות נשים נהנו מהופעתה של ריטה בשדרות

 

יום האישה הבינלאומי נחגג בשדרות בחגיגיות ובגאווה נשית עם האחת והיחידה, ריטה.

מאות נשים הגיעו ביום שלישי השבוע לאירוע יום האישה הבינלאומי במתנ"ס החדש בשדרות. האירוע התקיים במעמד ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, מ"מ ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"ס, עו"ד יהודית אוליאל-מלכה, חברת מועצת העיר, חוה נחשונוב, ורעיית ראש העיר, נורית דוידי.

בקבלת הפנים הוענק לנשים שי מכובד מטעם העירייה וכן מגנט על העצמה נשית מטעם נעמ"ת. הנשים התכבדו בכיבוד עשיר ובצילומי מגנטים למזכרת ונכנסו לאולם המתנ״ס המקושט והמרהיב, שהשרה אווירה קסומה של יום האישה.

מנחת האירוע הייתה טובה מלכה, יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה. ראשון המברכים היה ראש העיר, אלון דוידי, שמדי שנה מפרגן לנשות שדרות במילותיו החמות ובהקצאת משאבים ותקציבים למען נשות העיר. "נושא קידום הנשים הוא נושא החשוב לי מאוד ולראייה מינויה של יהודית לממלאת מקומי, לימור מנכ"לית המתנ"ס, טובה יועצת קידום מעמד האישה, שתי חברות מועצה נוספות ונשים רבות ונוספות שממלאות תפקידים משמעותיים בעירייה ובשלוחותיה". עוד אמר דוידי: "ההוכחה שלי לכך שנשים הן מוכשרות, מוצלחות ואמביציוזיות זו אשתי, נורית. משלבת גם משפחה, גם קריירה עשירה כאשת חינוך, גם תרומה לחברה וגם היותה רעיית אשת ראש עיר. אני מודה לכל מי שעמל על הערב המקסים הזה ועשינו הכל כדי להביא לכן את הזמרת הגדולה מכולן, ריטה".

אחרי ראש העיר עלתה לבמה רעייתו, נורית דוידי, שהודתה לעושות במלאכה למען ערב זה ובירכה את הנשים באופן הייחודי לה. , שילבה את הסיפורים מתוך מגילת אסתר ושמה דגש בדבריה על חשיבות האחדות בקרב הנשים. "אני מודה לה' יום יום שיש לי הזכות להיות חלק מקהילה של נשים כל כך מגוונות ובטח לא משעממות עם מנטליות מנצחת של שמחת חיים, חום לבבי ואהבת אדם. בזמן צוק איתן הוכחתן איזה מאמות אתן שהעמדתן פה מוצב אחורי לכל הלוחמים בעזה ורוצה לקרוא מעל במה זו למי שמובילה את מעמד האישה להמשיך בקידום פרוייקטים משותפים חוצי מגזרים לכל נשות העיר כמו היום הנפלא הזה יום האישה".

לסיום, בירכה את הנשים מ"מ וסגנית ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"ס, עו"ד יהודית אוליאל מלכה, שאמרה: "על אף ההישגים הרבים בשנים האחרונות אנו עדיין עדים לתופעות בהן נשים עדיין נאבקות על שוויון הזדמנויות בעבודה, בחברה ובמשפחה, אנו עדים, שמגמת השיפור אינה אחידה, הנשים עדיין נאבקות על צמצום פערים בשכר בהשוואה לגברים, נשים עדיין סובלות מאלימות וחיות בפחד ותחת מרות, חיות בניצול ובחוסר יכולת לחיות כאדם חופשי ועצמאי, הנשים עדיין מקופחות מתת ייצוג הולם במוקדי קבלת החלטות במערכת הציבורית והפוליטית, השבוע הגדילו לעשות שמתוך רשימת זוכי פרס ישראל אין אפילו אישה אחת, כך שכולנו מרגישות שהפער המגדרי נותר בעיקרו יציב ועל מנת לשנות תופעה זו עלינו לשים לנו כמטרה לעסוק בחינוך לשוויון מגדרי. שינוי תפיסת הנשיות והגבריות הוא בידיים שלנו, בחינוך מגדרי, במאבקים אישיים וציבוריים לשוויון בין המינים. עלינו לזכור תמיד לתת לקול שלנו להישמע, לדעת שיש בנו את הכוח לנווט את חיינו, לגדול, לצמוח ולהיות כל מה שאי פעם חלמנו להיות".

עו"ד אוליאל מלכה הודתה לראש העיר "על החשיבות שהוא נותן לתחום הנשים בעיר ממגוון אוכלוסיות, מגזרים וגילאים, על הגדלת התקציב ללא היכר ועל העובדה, שדאגתו של ראש העיר לתחום הנשים היא אינה סיסמה אלא דרך פעולה והראייה לכך המינוי שלי כסגנית וממלאת מקומו". עו"ד אוליאל מלכה הודתה גם לטובה מלכה וללימור כהן וכל צוות המתנ"ס. את האירוע כיבדה גם חברת מועצת העיר, חווה נחשונוב.

שיאו של הערב היה בהופעתה של הזמרת האדירה ריטה במופע "ניסים שקופים", בו שילבה שירים מאלבומה החדש וכן מכל הקריירה שלה. נשות שדרות שרו עם ריטה והשורות הראשונות אף זכו לרקוד איתה.

עבור לתוכן העמוד