אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

שבוע החינוך בשדרות

שבוע החינוך בשדרות

העיר שדרות נבחרה להיות חלק ממספר רשויות שהשתתפו בשבוע שעבר ב"שבוע פיס לחינוך". תלמידי "מדעים אלון" הגיעו יחד עם תלמידים משפרעם לביקור בכנסת והרשימו את חברי ועדת החינוך. מח"ט גבעתי הרצה בפני תלמידי המקיף הדתי. ראש העיר, אלון דוידי: "כעיר שחרטה על דגלה את תחום החינוך, זה טבעי שנשתתף בשבוע שבו תלמידינו מועשרים".

 

תלמידי בתי-הספר וגני הילדים בשדרות חוו בשבוע שעבר שבוע שלם של פעילויות ואירועים מיוחדים וכל זאת במסגרת "שבוע פיס לחינוך" שצוין במספר רשויות מקומיות ברחבי הארץ.

מערכת החינוך בשדרות הפכה לעוגן המשמעותי ביותר על סדר יומה של המנהיגות העירונית. ראיית הרצף החינוכי מלידה עד גיל בגרות מהווה את מנוף הצמיחה וגלגל התנופה של הקידמה החינוכית. שיתופי הפעולה בין הנהגת העיר, משרדי הממשלה והמגזר השלישי, מקיימים גישה של ערבות הדדית, המהווה כר להתפתחותן של תכניות פורצות דרך בתחומי הערכים הלאומיים והאוניברסליים, איכות סביבה, מנהיגות, מצוינות בתחומי האנגלית, השפה, המתמטיקה והפיזיקה. ההישגים במיצ"ב ובזכאות לבגרויות הם פירות ההשקעה שמשתקפת בעיצומו של תהליך מתמשך זה ומהווים מדד להצלחה בהשוואה להישגי המחוז וגם להישגים הארציים. גם נתוני הגיוס לצה"ל נוסקים בשנים אלו ומבטאים הם יותר מכל את תפוקות ההשקעה המתמשכת בחינוך הערכי והלימודי.

במסגרת השבוע, ראו תלמידי המקיף הכללי ע"ש גוטוירט את הסרט "פנתר שחור", בכיכובו של זאב רווח, סרט נוער סוחף ומרגש העוסק בפצע העדתי בחברה שלנו. ביום שני עלו תלמידי בית-ספר "מדעים אלון", עם צוות חינוכי מבית-הספר וכן מנהלת אגף החינוך, מרים ששי, למשכן הכנסת בירושלים. יחד איתם התארחו במשכן תלמידי בית-ספר "אליעין" משפרעם וביחד הם הציגו את תוצרי פרויקט לימוד החלל המשותף. התלמידים מקדמים זו שנה שלישית למידת חקר סביב סוגיות מדעיות. התלמידים הציגו בפני חברי ועדות המדע והטכנולוגיה וכן ועדת החינוך את החדשנות הטכנולוגית בשירות הערכים החברתיים, באמצעות המיזם הייחודי "סיסמה לכל תלמיד".

מדובר בלמידה והוראה משמעותית שחוצה גבולות גיאוגרפיים ואתניים, מקדמת למידת חקר בשיתוף, מתן הזדמנות שווה, שוויון מגדרי, פריצת חסמים חברתיים ודמוגרפיים, זמינות המידע והידע לנחלת הכלל, למידת עמיתים, גישור על פני פערים גיאוגרפיים ותרבות ובעיקר הנגשת עולמות ידע מרתקים כגון תזונה בחלל, טיפול בפסולת חלל, מציאות מדומה ועוד.

תלמידי כיתות ה'-ו' בית-ספר "גיל רבין" עברו סדנת הנבטה וכל ילד הרכיב לעצמו ערכת הנבטה ביתית. בנוסף, תלמידי "מדעים אלון" צפו במופע של ד"ר מולקולה, עורך קסמים מדעיים שזכה בפרס ראשון באירופה להצגות מדע לילדים.

תלמידי י"א-י"ב במקיף הדתי אמי"ת נהנו מהרצאתו של מפקד חטיבת גבעתי, אל"מ דדו בר-כליפא ומהרצאה של עיתונאי "חדשות 10", גיא זהר על גיבורי החדשות, עיתונות ורייטינג.

ביום רביעי התקיימה בשדרות אולימפיאדת חשיבה אזורית לכיתות ה'-ו', שזכתה להדים רבים ולהמוני משתתפים.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "כעיר שחרטה על דגלה את תחום החינוך, זה טבעי שנשתתף בשבוע שבו תלמידינו מועשרים. אנחנו כל הזמן עמלים על רעיונות חדשים, מיזמים משותפים והכל כדי לתת את המיטב והמרב לילדינו ולאפשר חינוך ברמה הטובה ביותר. סביבת למידה זה לא רק לוח ומחברת, אלא גם הרצאות, פעילויות העשרה וביקורים במקומות אחרים".

סגן ראש העיר ומחזיק תיק חינוך, אלעד קלימי: "שבוע החינוך בא לידי ביטוי בהעצמת התוכניות החינוכיות שאנו פועלים במהלך כל השנה. בציונות, ערכים, השאיפה למצוינות והמדעים. תודתי לכל מי שעסקו במלאכה וקיימו את שבוע החינוך בצורה הטובה, המרתקת והאיכותית ביותר".

עבור לתוכן העמוד