אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

"מסדר הכנפיים" של שדרות

"מסדר הכנפיים" של שדרות

תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו", המשלבת ילדים מהחינוך המיוחד וילדים מהחינוך הרגיל, קיימה השבוע "מסדר כנפיים" מרהיב באולם הספרייה העירונית בשדרות. ראש העיר, אלון דוידי, התרגש יחד עם הצעירים והצעירות ואמר: "מרגש ומחמם את הלב לראות כל אחד ואחת מכם"

 

אווירה מרגשת ומחשמלת כאחת הייתה ביום ראשון השבוע באולם הספרייה העירונית שדרות. במקום התקיים "מסדר כנפיים" של סניף שדרות של תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו", תנועה המשלבת בתוכה צעירים עם ובלי צרכים מיוחדים. מדובר בתנועת נוער "מיוחדת" שאין לה אח ורע בכל העולם. תנועת נוער שחיה את השינוי החברתי ולא רק מדברת עליו. תנועת נוער בה ילדים ובני נוער עם ובלי צרכים מיוחדים נמצאים כשווים באותה מסגרת חברתית. בתנועה פעילים ילדים ונוער עם ובלי נכויות, דתיים וחילוניים, ערבים, בדואים, דרוזים ויהודים, ילדים מקובלים וילדים שנפלטו ממסגרות החינוך הרגילות - אלפי בני נוער ערכיים ומצוינים שצומחים ויוצרים מציאות חדשה של חברות והכרות עם אוכלוסיות שאף פעם לא באות במגע אחת עם השנייה.

לתנועה 65 סניפים ברחבי הארץ עם כ-6,000 פעילים, כאשר את הפעילות בסניפים מנהלים בני נוער שעברו הכשרות מתאימות ועוברים הכשרות במהלך כל השנה.  פעם בשבוע לובשים ילדי התנועה את המדים והעניבה ומרגישים ככל הילדים האחרים. פעם בשבוע הם מרגישים שהם יכולים באמת להיות מה שירצו, הם שווים, עצמאים ובלי הוריהם. בלבם גאווה אמיתית שמלבה את ההתרגשות לקראת פעולה נוספת ומפגש חברתי עם חבריהם עם ובלי הצרכים המיוחדים שמחכים להם בסניף. כשנערה עם שיתוק מוחין שמתקשרת באמצעות העיניים בלבד מובילה את המשחק בפעולה, או כשילד מוסלמי עם תסמונת דאון מלמד את חבריו היהודים בסניף שירים בערבית, כל הדעות הקדומות וההגדרות מראש מפנות את מקומן לתפיסות חדשות ונוצר שינוי אמתי. השינוי שמתחיל בבני הנוער בתנועה "מדביק" את החברים מבית הספר, המשפחות והקהילה וכך השינוי החברתי נוצר ומגיע לכל קצוות הארץ.

כאמור, ביום ראשון התקיים טקס 'מסדר כנפיים' בסניף תנועת הנוער בשדרות.

מדובר בטקס מרגש המהווה חלק משמעותי ובלתי נפרד מתנועת הנוער אשר במהלכו מוענק לחניכי התנועה 'אות כפיר', על שם החניך הראשון של התנועה.

הטקס המרגש נועד להציג את ערכי התנועה והחזון שלאורו היא פועלת, הכנפיים על סמל התנועה מייצגות את מטרות פעילי התנועה שהן: לפרוש כנפיים ולהוביל את בשורת השינוי החברתי בקרב ילדים עם ובלי צרכים מיוחדים.

פעילי הסניף, חניכים, חונכים וצוות עמלו רבות בכדי להרים את הערב המיוחד הזה המעיד על עשייה משותפת ורצון ליצור מקום ומשמעות לכל אדם. יחד איתם, כמובן, מנהל האגף לנוער וצעירים בעירייה, יגאל ברכה, ומנהלת יחידת הנוער, גל שמאי-לוי.

בטקס השתתפו ראש העיר, אלון דוידי, וסגנו, אלעד קלימי. דוידי אמר: "זה מרגש ומחמם את הלב לראות כאן את כולכם פעילים וחברים בתנועת נוער כמו חבריכם בתנועות האחרות, מרגישים שווים בין שווים וחושבים כיצד לעשות טוב למען החברה והאחד כלפי זולתו ועל כך ברכתנו"

עבור לתוכן העמוד