אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

טקס יום השנה ה-73 לניצחון בעלות הברית על גרמניה הנאצית

עיריית שדרות ציינה בטקס רב רושם את יום השנה ה-73 לניצחון בעלות הברית על גרמניה הנאצית

73 שנה לאחר הניצחון על גרמניה הנאצית, ציינה עיריית שדרות את יום הניצחון בצעדה מרחבת העירייה לאנדרטה לזכר הווטרנים, שנחנכה לפני שנתיים. באנדרטה התקיים טקס מרשים בנוכחות הווטרנים, בני משפחה, חיילים ושוטרים.

ביום רביעי השבוע, 9 במאי, בטקס מרגש בנוכחות ווטרנים תושבי שדרות ובני משפחותיהם, צוין יום הניצחון על גרמניה הנאצית במלחמת העולם השנייה. בתחילת היום, התכנסו ברחבת העירייה בני משפחה, בני נוער רבים, ראש העיר וסגניו, חברי מועצה ויחד כולם צעדו לאנדרטת הזיכרון לזכרם של הווטרנים שנחנכה לפני שנתיים ליד אגף ההנדסה הישן. במהלך כל הצעדה הונפו אל על שלטים המציינים את היום החשוב, בני הנוער אחזו בבלונים בצבעים כחול ולבן והושמעו שירים משנות המלחמה.

בכל שנה ב-9 במאי מצוין ברחבי העולם יום הניצחון של בעלות הברית על גרמניה הנאצית. רבים מהווטרנים, יוצאי הצבא האדום, אשר לחמו לצד בעלות הברית, עלו ארצה עם העלייה הגדולה של יהודי ברית המועצות, בשנות ה-90, וחלקם קבעו את ביתם בשדרות. עלייה זו זרזה את הכרתה הממלכתית של מדינת ישראל ביום זה, כנהוג במדינות רבות בעולם.

ברחבת האנדרטה התקיים טקס מרשים, בו השתתפו חברי הנהגת העיר, חיילים מאוגדת עזה וכן שוטרים מתחנת משטרת שדרות. לאחר מכן הקריא שליח חב"ד בשדרות, הרב משה זאב פיזם, את תפילת "אל מלא רחמים" וקרא קדיש ומיד אחריו עמדו כל הנוכחים דקת דומיה. הנוכחים צפו בטקס הנחת הזרים על-ידי הארגונים השונים. לאחר מכן, המכובדים נשאו דברים.

בטקס השתתף נציג הקונסוליה הרוסית בישראל, דרונוב דניס.

הטקס הסתיים בשירת "התקווה".

בארגון הטקס לקחו חלק מחלקת הקליטה העירונית, בניהולה של ילנה בריוקוב, מרכז "דורות", אגף שפ"ע, אגף החינוך, יחידת הנוער, מדור למען הקשיש באגף הרווחה, המתנ"ס ולשכת ראש העיר.

היום הסתיים בתערוכה ומופע חגיגי במתנ"ס העירוני ממנו נהנו מאות אורחים.

עבור לתוכן העמוד