אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

פסטיבל הבלוז והבירה הראשון בשדרות

פסטיבל הבלוז והבירה הראשון בשדרות

רביעי-חמישי, 25-26 ביולי

פסטיבל הבלוז בשדרות- הוא גם פסטיבל המוסיקה המונגש הראשון בישראל!

מופע בלוז בינלאומי * מופעי בלוז מהארץ ומהדרום * הפקות מיוחדות * סדנאות נגינה * סרט מוזיקלי תחת כיפת השמיים * יריד יין * יריד דוכנים  * ועוד

הכניסה לכל המופעים והפעילויות - חופשית!

פסטיבל הבלוז והבירה הראשון בשדרות יתקיים בתאריכים 25-26 ביולי (ימים רביעי-חמישי) ויכלול  הופעת חו"ל ועוד עשרות הופעות, שיתופי פעולה והפקות מיוחדות. זהו פסטיבל המוזיקה הנגיש הראשון שנערך בישראל, וכל המופעים והפרסומים יונגשו לעיוורים לקויי ראייה, שמיעה ובעלי נכויות.

הפסטיבל מחבר בין הרוח הדרומית המיוחדת לעיר שדרות וסביבתה, כזו שהיא קרקע פוריה ליצירה (מוסיקלית, קולנועית וספרותית) לבין רוח הבלוז של מיסיסיפי ובכלל. אחת המגמות הבולטות בתרבות הפסטיבלים ואירועי התרבות בשנים האחרונות היא, שהם פרי יוזמות שנולדות ומתרחשות מחוץ למרכז (פסטיבל הקולנוע בשדרות, פסטיבל אינדינגב, פסטיבל יערות מנשה בצפון ועוד). שדרות, שהייתה מהראשונות להוביל יוזמה זו, מוסיפה השנה פסטיבל מוסיקה חדש שייתן ביטוי למוסיקאי בלוז ממיסיסיפי ועד שדרות ויארח יוצרים ומוסיקאים מרחבי הארץ והעולם. פסטיבל מוסיקה ראשון מסוגו, בו תרבות הבלוז פוגשת בתרבות הישראלית-דרומית בחיבור טבעי, מרגש ומלא שמחה. הפסטיבל יקיים חוויית אירוח הכוללת פינות ישיבה נוחות לצד פינות צ'יל אאוט, דוכני יין, בירות ואוכל והכל במחירים ידידותיים במיוחד ברוח אירוח דרומי מפנק.

 

 מתוך רצון לפתוח את שערי הפסטיבל לכל אוהבי ואוהבות המוזיקה, הפסטיבל יונגש לחלוטין לעיוורים, בעלי לקויות ראייה, שמיעה ומגבלות פיסיות אחרות.

שיתוף פעולה מיוחד עם עיריית תל אביב – במסגרת שותפויות בין ערים, בכל הקשור לפרסום ועזרה בהסעות קהל הזקוק לנגישות מתל-אביב לשדרות בימי הפסטיבל שיצרו גם עבודה מול  סינמטק תל אביב בכל הקשור לפרסום, השאלת ציוד ועוד. שיתוף פעולה מיוחד נוסף יחד עם המרכז הישראלי לעיוור שמנהל את מערך המתנדבים שידאגו להביא את הזקוקים לנגישות לפסטיבל.

מה בפסטיבל:

BIG A ביג איי (אנתוני שרוד), זמר וגיטריסט בלוז ממיסיסיפי שגדל על ברכי ענקים הבלוז, בהופעה ראשונה בישראל! ילוו אותו ירון יהוא (בס) ואביב ברק (תופים). מופע להקה חשמלי.

שי צברי מארח את עוזי רמירז – על המנעד והגרון של צברי, מגדולי זמרי הנשמה בארץ, נאמר כבר הכל, בהופעה הזו הוא חובר לעוזי רמירז גיטריסט רוק ובלוז ויחד עם חגי פרשטמן (תופים)  והוד מושונוב (קלידים) ישייטו בין חומרים מקוריים של שניהם לבין מחוזות הבלוז.

אוחנה בראס בנד - או בשמם OBB  הוא פרויקט ששואב את השראתו מתזמורות רחוב בניו אורלינס. הם מנגנים יחד עם הקהל ובתוך הקהל וכולם רוקדים איתם ומסביבם. הלהקה מונה חברים מהעילית של נגני הנשיפה בסצנת הגרוב בארץ.

ירון בן עמי, מוסיקאי, עיתונאי ומרצה, יחד עם חמישה מוסיקאים עיוורים, ינגנו "בלוז של עיוורים" בליווי סיפורים והדגמות על סצנת הבלוז של העיוורים במיסיסיפי (הפקה מיוחדת לפסטיבל).

סרט – הקרנה מיוחדת של סרט בלוז מוזיקלי תחת כיפת השמיים לסרט הדוקומנטרי We juke up in here שמתעדת את סצנת הבלוז העכשווי במיסיסיפי ארה"ב.

Blin Orchestra– פרויקט אימפרוביזציה יוצא דופן! כל המוסיקאים מנגנים עם כיסוי עיניים, חוץ מהמנצח שתפקידו הוא לסמן לנגנים מתי לנגן ומתי להפסיק כשהוא נוגע בהם בשרביט. יוזם הפרויקט הוא המוסיקאי והאמן דב רוזן, ממייסדי ההרכב The Angelcy ו'לא דובים'

 

הופעות בברים – מגוון הופעות בלוז וסווינג אינטימיות בברים השונים בשדרות. משתתפים: מיקי שביב, לייזר לויד, אלקטריק בלו, נויה סול, איתמר בק ועוד.

תקלוטים, הרצאה, במה מקומית ומפגשים סביב נושא הבלוז – יתקיימו עם מגוון משתתפים בפאבים השונים ברחבי המתחם. במה מקומית שתציג את המוזיקה של השדרותים.

לילדים – סדנאות נגינה בכלי נגינה ראשוניים: *נגינה בקאזו (כלי נגינה חלול ולא דורש לימוד קודם). *נגינה במפוחיות.

סדנת ריקוד -  (קונטקט) איזון. מחול משולב עם אנשים יכולות פיסיות שונות ומגוונת, נכים ולא נכים. מנחים, איתמר בק ושירי זינגר בליווי בלוז לייב של ירון בן-עמי.

 

מה עוד חשוב לדעת?

·      דוכני בירה ואמנות מקומית במחירים מצחיקים - לכל אורך הפסטיבל, יריד יין.

·      שעה נסיעה בלבד מפרידה בין תל אביב לשדרות, ברכבת או באוטו.                              

     רכבות משדרות לת"א והפוך ביום ובלילה !

·      כל התוכן בפסטיבל – הופעות, כיתות אמן, הרצאות וסדנאות – בכניסה חופשית!

·      דילים מיוחדים של לינה באזור יפורסמו באתר הפסטיבל: לינק בקרוב

 

הפסטיבל מופק על ידי חברת ההפקות Nobody's Fault Productions, המביאה הופעות בלוז לארץ בשש השנים האחרונות, וכן מפיקה פסטיבלי והופעות בלוז מקומיים.

הפסטיבל מתקיים בחסות עיריית שדרות והקרן לפיתוח שדרות ובשיתוף סינמטק שדרות.

עבור לתוכן העמוד