אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

הצלחה כבירה לקייטנות בשדרות

הצלחה כבירה לקייטנות בשדרות

למעלה מ-3,000 ילדים וילדות נהנים בימים אלה מקייטנות איכותיות ועשירות בגני הילדים ובבתי-הספר בשדרות. תלמידי ד'-ה' בקייטנת אנגלית ובסוף החודש תחל קייטנת הרובוטיקה. בחודש הבא יתקיים מחנה ספורט לגילאי 6-12.

עיריית שדרות והמתנ"ס השקיעו השנה בקיום קייטנות לכלל ילדי שדרות מגיל הגן ועד גיל התיכון. לקייטנות העירוניות נרשמו כ-3,150 ילדים וילדות.

בקייטנות הגנים נהנים הילדים מחוגים רבים במהלך השבוע, הצגות, פעילות במשחקייה, פעולות עם מד"צים ומש"צים, הגעה לבריכה העירונית וצפייה בסרטים בסינמטק.

ילדי א'-ג' נהנים מ"בית הספר של החופש הגדול" עם פעילות ענפה ועשירה של מורים ומורות, מדריכים ומדריכות. הנושא השנה של תכנית הקיץ אותו קבע משרד החינוך הוא "מפליגים עם סיפורים".

בין השאר, נחשפים התלמידים לתחומים שאינם בתכנית הליבה והתנסות חווייתית בהם, כמו: בתחומי האומנויות, הספורט, החינוך הסביבתי. בנוסף מושם דגש על תכנים חברתיים ערכיים, בדגש על: מעורבות חברתית, האחר הוא אני, אני והקבוצה, תרבות הפנאי וערכי מפתח הל"ב. ביוזמה של העירייה, תלמידי כיתות ד' נמצאים השנה בקייטנת אנגלית מיוחדת, כהמשך לקייטנה שהיו בה בכיתה ג', גם תלמידי כיתות ה' בקייטנת אנגלית.

קייטנה מיוחדת במיוחד שתיפתח ב-22 ביולי (מחזור ראשון) היא "קייטנת רובוטיקה בכיף" – קייטנת מדע שמארגנים אגף החינוך בעיריית שדרות יחד עם משרד המדע והטכנולוגיה. הקייטנה מתקיימת זו השנה השלישית במשך 5 ימים בשבוע. היא חווייתית ולימודים בתחומי הרובוטיקה ומטרתה לחשוף את התלמידים לתכני המדעים וההנדסה. הקייטנה מתכתבת עם חזון העיר להגברת המצוינות בתחומי המדעים והמתמטיקה. לאור ההצלחה והביקוש בשנים קודמות, הורחבה הקייטנה לשני מחזורים על מנת לתת אפשרות לכמה שיותר תלמידים להירשם.

בתכנית הקייטנה שתתקיים בבית-ספר "תורני חדש": כתב סתרים והצפנה, עט דיגיטלי – טכנולוגיה להעברת מידע, סיור דיגיטלי – לוויין רובוטי, אופטי קלי – אשליות אופטיות, רובוטי מרגל, ריחוף ודאייה.

בשיתוף עם "אתנה לקידום הספורט" ועמותת "מכבי" יתקיים בתחילת חודש אוגוסט מחנה ספורט "כשאת עושה ספורט" לילדות בגילאי 12-6. המחנה יכלול אימונים במגוון ענפי ספורט שונים בעיר ומחוצה לה.

עבור לתוכן העמוד