אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

קיץ מהאגדות לבני הנוער בשדרות

הגדל

קיץ מהאגדות לבני הנוער בשדרות

עיריית שדרות, באמצעות יחידת הנוער, ארגנה לבני הנוער בעיר חופש גדול מלא בפעילויות ביום ובלילה. בין האירועים: הופעות, הרצאות, ערבי שיח, טורניר קט-רגל ועוד.

אם אתם בני ובנות נוער בשדרות ולא שמעתם על אירועי הקיץ של יחידת הנוער העירונית, כנראה שנעדרתם מהעיר בתקופה האחרונה. מדי שנה, עם סוף שנת הלימודים ולאחר יריית הפתיחה העירונית הרשמית, עמלים ביחידת הנוער על מגוון פעילויות שלא ישאירו לבני הנוער רגע דל.

פן חשוב שנותנים עליו דגש ביחידה הוא הגיבוש והחיבור בין מסגרות ותנועות הנוער בעיר וזאת מתוך תפיסה שיש מקום לכולם והמטרה בסופו של דבר משותפת. מתוך כך יצאו מעל למאה בני נוער לתחרות בין-מסגרתית הנקראת "הנוער ברחובות" שבה נדרשו לעבור בין תחנות שונות בעיר שדרות ולהשלים משימות, כאשר המסגרת הזוכה תוגמלה בפרס שווה במיוחד. אך מעבר לפרס יש חשיבות גדולה יותר בקירוב הלבבות והגיבוש בין בני הנוער – הסיבה שלשמה נערכה התחרות.

בשבוע שעבר נהנו כ-80 בני נוער מהופעה של אמן האשליות, ליאור רוכמן.

במוצאי שבת, תשעה באב, התקיימו מעגלי שיח בהנחיית גרעין החיילים שנמצאים בפרק המשימה בעיר. הגיעו מתנועות הנוער השונות וממרכזי הנוער.

מעגלי השיח עסקו בזיכרון החורבן ויצירת עתיד משותף בעיר שדרות ובארץ בכלל.

ביום שני האחרון התקיים גמר טורניר קט רגל לנוער שהתקיים בשבועיים וחצי האחרונים בארגון משותף של יחידת הנוער, מחלקת הספורט, מכבי שדרות והמתנ"ס. בטורניר השתתפו 12 קבוצות לפי גילאים ז'-ט' וי'-יב'.

בטורניר כיתות ז'-ט' זכתה במקום ראשון קבוצת "האריות" ומלך השערים של ז'-ט' תומר כהן עם 5 שערים. בטורניר כיתות י'-יב' קבוצת "הבלאנקוס" במקום ראשון ומלך השערים מיכאל יוסופוב עם 10 שערים.

ביום שני התקיימה גם הרצאתו צורי דאהן בנושא התמכרויות. צורי סיפר את סיפורו האישי כמכור נקי והעביר את התובנות שלו לנוער. הגיעו כ-50 בני נוער לשיחה שהיתה מעניינת מאוד ומוצלחת.

בנוסף לכל הפעילויות, התקיים השבוע שבוע התנדבות - במהלך השבוע האחרון התנדבו בני הנוער בעיר במועדון הקשישים ובמרכז חסד.

חשוב לציין, שהאירועים מתאפשרים בזכות שותפות איתנה עם מנהלת תכנית "עיר ללא אלימות", שנהב בניטה, ומנהלת התכנית הלאומית "360", ורד דניאל, תכניות שנותנות רוח גבית לאירועי הקיץ שהיו ועוד יהיו.

מנהל אגף נוער וצעירים, יגאל ברכה: "קיץ 2018 הינו בסימן מיוחד של שותפות, לא רק בין הגופים העירוניים שיודעים לעבוד בצורה נהדרת גם בשגרה, אלא בין מסגרות הנוער השונות, תנועות ומועדונים, מסגרות דתיות וחילוניות. אין ספק כי זו עוד מדרגה בצמיחה המיוחדת של העיר הזו".

עבור לתוכן העמוד