אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

הודעה לעיתונות - עיריית שדרות תקים "בית להורות" בהשקעה של כ-4.5 מיליון שקלים

עיריית שדרות תקים "בית להורות" בהשקעה של כ-4.5 מיליון שקלים

 

בשורה להורים בשדרות: בהשקעה של מיליוני שקלים, יוקם במרכז העיר "הבית להורות" שיספק שירות בתחום ההורות להורים תושבי העיר ולהורים שילדיהם לומדים במסגרות הגיל הרך ובבתי-הספר בעיר.

ידוע לכולם שהורות היא אחד האתגרים ההתפתחותיים המורכבים והתובעניים ביותר עבור רובנו. לא הוכשרנו לכך מעולם, כוונותינו טובות אך המציאות תמיד מפתיעה.

עיריית שדרות, באמצעות השירות הפסיכולוגי-חינוכי (שפ"ח), בניהולה של יפית חסן, יזמה והובילה את מיזם "בית להורות" שיצא לדרך בחודש מאי האחרון. עיריית שדרות  - הבית להורות. "הבית להורות מספק להורים מפגשי הדרכה אישיים וכן מעניק העשרה בתחום ההורות במסגרת הרצאות, סדנאות וימי עיון", סיפרה חסן.

במהלך השנה נהנו ההורים ממגוון של הרצאות בכלל בתי-הספר בעיר, בשיתוף ועיד ההורים הבית-ספריים.

כעת, יוצא לדרך השלב השני והמשמעותי, של בניית מבנה פיסי של "הבית להורות". "בית להורות" שם לו למטרה, להעלות את נושא ההורות והמשפחה לסדר היום ולסייע להורים במילוי תפקידם החשוב והמאתגר. "הבית" מזהה בהורים את המשאב העיקרי בטיפוח והכנת ילדיהם לחיים ויפעל לקידום הורות מטפחת ומיטיבה, תוך הקניית כלים מעשיים לשיפור יכולת ההכלה וההובלה של ההורים את ילדיהם. פעולותיהם של מפעילי "הבית להורות" מתמקדות בהדרכת הורים ומתן העשרה בתחום ההורות במסגרת הרצאות, סדנאות וימי עיון. תכניות ה"בית" כוללות התייחסות לרב-תרבותיות והוא חותר להנכיח ולהנגיש את השירות להורים בכל רחבי העיר ולתרום לביסוס השפ"ח בשדרות כגוף האמון על תחום ההורות והדרכת הורים בפרט.

המבנה שיוקם יהיה במרכז העיר, ברחוב הרצל, סמוך למבנה החדש של מרכז חוסן, על שטח של 440 מ"ר עם חדרי טיפול, חדרי צוות, כיתות לימוד ואולם כינוסים ל-130 איש וכן חצר פטיו פנימית לשיפור השהות במקום.

בין השירותים שיינתנו במרכז: הדרכת הורים – מדריכי ההורים נפגשים עם ההורים אחת לשבוע למשך כשעה. המפגשים כוללים מיפוי של המצב וחמישה מפגשי הדרכה. ההדרכה מכוונת לקדם העצמת תחושת המסוגלות ההורית; חיזוק הקשר בין ההורים לבין ילדם; קידום מערכת יחסים (הורה – ילד) יציבה, תומכת ומכבדת והקניית כלים בסיסיים להורים להתנהלות בשגרה ולטיפול במשבר.

במקום יהיו סדנאות, הרצאות וקבוצות במגוון נושאים וכן השתלמויות לצוותים חינוכיים.

הצוות כולל פסיכולוגים ומתמחים בפסיכולוגיה חינוכית ואנשי מקצוע בעלי הכשרה ורקע רלוונטי בטיפול ו/או להדרכת הורים. המרצים – אנשים מומחים ומוכרים בתחומם.

חסן סיכמה ואמרה: "אני מודה להנהגת העיר, לפורום נוער בסיכון הפועל בעיר ללא לאות ואשר מאפשר סיעור מוחין ופיתוח יוזמות לטובת ההורים וכלל ילדי העיר וכן לאחראית על הבית להורות, נעמי עיני, על בנייתה של תכנית המגלה קשב להורים וצרכיהם ועל הפעלת מערך הנחיית ההורים".

עבור לתוכן העמוד