אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

למען הקהילה: מתנ"ס שדרות מאמץ את "אנוש"

הגדל

למען הקהילה:

מתנ"ס שדרות מאמץ את "אנוש"

 

שיתוף-פעולה יוצא דופן ונפלא נרקם לאחרונה בין מתנ"ס שדרות לבין מועדון עמותת "אנוש" בעיר. בין השאר, עובדי המתנ"ס מתנדבים אחת לשבוע במועדון והמתמודדים ב"אנוש" נהנים מכרטיסים לאירועים במתנ"ס.

עמותת "אנוש" – העמותה לישראלית לבריאות הנפש – פועלת באמצעות מועדונים, מרכזי שירות ומרכזי ייעוץ וסיוע בכל הארץ, על-מנת לסייע למתמודדים עם מוגבלות נפשית. זאת, בין השאר במתן פיתרונות תעסוקה, דיור, שיקום וטיפול.

מועדון "אנוש" בשדרות החל לפעול בשנת 1998 ומעניק שירותי שיקום בקהילה באווירה אישית, חמה ומשפחתית המאפשרת התנסויות מגוונות וחדשניות ומסייעת למתמודדים להשתלב בצורה מלאה בקהילה.

מנכ"לית המתנ"ס בשדרות, לימור כהן החליטה בשבועות האחרונים כי המתנ"ס על כלל עובדיו יאמץ לחיקו את מועדון "אנוש" שדרות. עובדי המתנ"ס נפגשו לאחרונה עם נציגי המועדון, בניהולה של נועה סבג, וסיכמו יחד על שיתופי הפעולה.

בין השאר, המתנ"ס ייתן כמות מסוימת מהכרטיסים להופעות והצגות במתנ"ס למתמודדים ב"אנוש" ללא עלות. בנוסף, המתנ"ס ישתתף בעלות מפעיל באירועים במועדון "אנוש" בשדרות. כהן הוסיפה, כי מדריכי החוגים במתנ"ס התנדבו להגיע אחת לשבוע למועדון ולהעביר פעילות למתמודדים במקום.

"פגשנו צוות עם לב ענק, המון מוטיבציה וראש פתוח לשילוב קהילתי וכל זאת בהנהגתה של לימור כהן, מנהלת מתנ"ס שדרות אשר פתחה לנו את הלב והדלת", כתבה סבג בפייסבוק. "ברור לי שהמדיניות העירונית וההוואי הקהילתי בעיר שדרות, בהובלתו של אלון דוידי הם שמאפשרים לקסם הזה לקרות", הוסיפה.

עוד ציינה סבג: "זו אמירה מבחינת הרשות שהיא מנגישה את השירותים לאנשים שיש להם מגבלה נפשית, זה לא כמו נכות פיזית, זה דורש הנגשה מסוג אחר, גם רגישות מסוג אחר, שלא ירגישו חריגים. עוזרים להם לצרוך תרבות בקהילה. קצבת הנכות שהם מקבלים לא מספיקה. מסבסדים להם את זה". 

מנכ"לית המתנ"ס, לימור כהן: "המתנ"ס לקח השנה כמשימת על להרחיב את השירותים לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים. לפני שאנחנו יוצאים אל הקהילה, אנחנו רוצים להתנדב בעצמנו ויחד עם האנשים המקסימים ב'אנוש' נעשה פעילות מדהימה".

ראש העיר, אלון דוידי, אשר ההחלטה על אימוץ "אנוש" נעשתה בעידודו, בירך על שיתוף הפעולה: "אני מדגיש באירועים רבים בהם אני מדבר, כמה חשוב לקבל את כולם, גם את השונים מאיתנו, לחבר אותם לקהילה, להנגיש את הפעילויות העירוניות לכלל האנשים ולכן אני שמח מאוד שנוצר שיתוף הפעולה הזה בין המתנ"ס לבין מועדון אנוש, שבו פעילים אנשים יקרים, תושבי העיר שלנו, המתמודדים עם מוגבלות נפשית. נמשיך לעשות למען וביחד כלל התושבים".

עבור לתוכן העמוד