אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

בשדרות מקיימים דיאלוג ומגשרים בקהילה

בשדרות מקיימים דיאלוג ומגשרים בקהילה

בשבועות האחרונים החל לפעול בשדרות המרכז לדיאלוג וגישור בקהילה. המרכז עוסק במניעה ומתן מענים לסכסוכים ומחלוקות בין אנשים על ידי גישור הדיאלוג ובניית ההסכמות. המרכז יפעל להטמיע  את "השפה הגישורית" בקרב התושבים, החל מגני הילדים, דרך נוער ותושבים וזאת באמצעות הכשרות וסדנאות, ימי עיון ומתן שירותי גישור לציבור, זאת מתוך תפיסה ששפה גישורית, דיאלוג והידברות יתרמו לקהילה להיות סובלנית, אחראית ומכבדת יותר ותתרום משמעותית לתחושת הביטחון והחוסן החברתי.

המרכז, אשר לו שותפים ברשות: האגף לשירותים חברתיים, היחידה הקהילתית, שיקום שכונות, עמותת משפט לעם, גוונים ועמותת "ענת", פעל בהנחלת השפה הגישורית ועשה זאת לצוותי חינוך, לעובדי הרשות, עובדי אגף ההנדסה והשיטור הקהילתי, פעילים בשכונות, לקבוצות בקהילה ובחלק מבתי הספר היסודיים.

באחד מימי רביעי האחרונים התקיים טקס חלוקת תעודות לבוגרי קורס הגישור בסיסי השלישי בהנחייתן של מירה דותן וחנה קוצר-סופר במסגרת המרכז לדיאלוג וגישור בקהילה בשדרות. בקורס הסטודנטים למדו לייצר שיח פורה, מעלה צרכים  אשר מאפשר לכל הצדדים להביט על מכלול המניעים האישיים כמו גם על המניעים של הצד השני להתנהגותו ולהגיע להסכמה הרואה את כלל המשתתפים בה בכבוד - ואהבת לרעך גם אם הוא לא חושב כמוך.

המשתתפת בקורס, עפרה דהרי קריספל: "נהנתי מכל שיעור, הגעתי הישר מהעבודה אבל הגעתי והתעוררתי מחדש... הקורס היה כשרשרת שמתהווה משיעור לשיעור, פתחתן דלת למקום שלא הכרנו קודם". ורה בבג'ייב: "רוצה להגיד תודה, כולם נתנו

 

 

 

כח. למדתי הרבה כלים לעצמי, למשפחה שלי. כל פעם שאני אומרת משהו הבן שלי אומר לי 'תפסיקי את והגישור שלך'".

משתתף נוסף, יוסף רחימוב, ציין: "הקבוצה, הנחייה והגישור מחברים את  הכל. הייתי בטוח שבלל הרבגוניות של האנשים בקבוצה נתקשה ללמוד באותו קצב אבל בסוף זה עבד. הגישור הינו שפה מאחדת וזאת גישה לחיים, זה רווח נקי".

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, בירך את אנשי אגף הרווחה, בראשותו של אבי חליבה, וכלל הגורמים השותפים ואמר: "שדרות היא עיר שבה מגוון רחב של אנשים, בגילאים שונים, מגזרים שונים ואג'נדות שונות. אני שמח שהוקם מרכז שבו ידונו, מטף ועד זקן, בנושאים שונים הקשורים לחיי היומיום שלנו ושניתן לשפר אותם באמצעות שיח. בסופו של דבר, השיח הוא חשוב גם בין קהילות קטנות האחת עם השניה וגם בתוך קהילה גדולה. אני מאחל בהצלחה רבה לכל מי שיגיע לקורס החשוב הזה".

עבור לתוכן העמוד