אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

"חוג לכל ילד" בשדרות

הגדל

בעקבות בקשת דוידי - "חוג לכל ילד" בשדרות

בשורה משמחת לתלמידי שדרות ועוטף עזה: בשל המציאות הביטחונית בחודשים האחרונים ולאור פנייתו של ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, לשר החינוך, נפתלי בנט, הודיע השבוע המשרד, כי הוא יממן חוג לכל ילד בגילאי ד'-ה' בעלות סמלית של 100 ₪ לתלמיד.

ביום שני האחרון התבשרו תושבי שדרות וארבע המועצות האזוריות בעוטף עזה ברפורמה החדשה של משרד החינוך. ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, וסגנו, אלעד קלימי, פנו לאחר סבב הלחימה האחרון לשר החינוך, נפתלי בנט, בבקשה לאפשר לכל תלמיד בעיר ובעוטף עזה את היכולת להשתתף בחוגי העשרה מסובסדים.

התוכנית "חוג לכל ילד" תתחיל לפעול כבר בשנה הנוכחית לתלמידי כיתות ד'-ה' בשדרות ובשאר יישובי העוטף, כל תלמיד יתבקש לשלם 100 ₪ בלבד בשנה עבור חוג איכותי במתנ"ס.

התוכנית תכלול את החוגים: שפות, אנגלית, ערבית, טכנולוגיה/מדעים, רובוטיקה, פיתוח חשיבה, טבע, שחייה/ספורט, אומנויות לחימה, שחמט, התעמלות מכשירים, כלי הקשה, תיאטרון, אומנות, צילום ועוד.

מלשכת שר החינוך נמסר: "הבטחנו וקיימנו - חוג לכל ילד בדרום, הדרום הוא אנחנו. בעקבות המצב הביטחוני המתוח בחודשים האחרונים קיימת השפעה על חיי התלמידים, מחסור בשעות שינה, מתח וחרדה המשפיעים על המצב הביטחוני, לכן בשנה הקרובה אנו נעניק לתלמידים הפוגה בשעות אחר הצהריים ונאפשר חוג לכל ילדי הדרום בכיתות ד-ה, החוגים מאפשרים פעילות חווייתית ומעשירה. נמשיך לחזק את תושבי הדרום ולהעניק להם גיבוי מלא".

סגן ראש העיר, אלעד קלימי, בירך על ההחלטה ואמר: "אני רוצה להודות לשר בנט, למנכ"ל המשרד, שמואל אבואב, ולכל אנשי הצוות על ההקשבה והרצון להעניק לכל ילד את האפשרות להנות מחוגים עשירים ומגוונים. חוגי ההעשרה תורמים רבות להתפתחות של ילדינו ומאפשרים למידה חווייתית. לאור המצב הביטחוני שאנו חווים בתקופה האחרונה, תוכנית כזו בכוחה לאפשר את המעט

הנדרש להורים ולילדים להתמיד בלימודם ולהעשיר את עולמם הפנימי במציאות משתנה שכזו".

ראש העיר, אלון דוידי, סיכם: "אני שמח  שהשר בנט נענה לבקשתי ולבקשת סגני, אלעד קלימי, והודיע על תכנית 'חוג לכל ילד' החל מהשנה הנוכחית לתלמידי כיתות ד'-ה' בשדרות ובשאר יישובי העוטף. כל ילד יתבקש לשלם 100 שקלים בלבד בשנה עבור חוג איכותי במתנ"ס, כמו לימודי שפה, חוגי טכנולוגיה/מדעים, טבע, סביבה, מוסיקה בקבוצות ושלל חוגי אומנות. תכנית זו משלימה את התכנית שייסדתי בעיר המאפשרת לכל ילד וילדה בעיר הטבה בחוג הראשון על-מנת שלא יהיה ילד שלא ייהנה מחוג במתנ"ס. 
אני מודה בשמי ובשם התושבים לשר בנט ויחד איתו נמשיך לעשות דברים טובים ואיכותיים למען התושבים היקרים שלנו".

עבור לתוכן העמוד