אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

נחנך פרויקט "מחיר למשתכן" בשדרות

נחנך פרויקט "מחיר למשתכן" הראשון בשדרות

שר האוצר, משה כחלון, שרת הבינוי והשיכון, ד"ר יפעת שאשא ביטון, וראש עיריית שדרות, אלון דוידי, חנכו השבוע בשכונת נאות השקמה בשדרות את פרויקט "מחיר למשתכן". עשרות משפחות קיבלו מפתחות לדירות, שנה וחצי לפני המועד המתוכנן. דוידי: "כחלון הוא שר האוצר הטוב ביותר שהיה למדינת ישראל, שמאפשר ונותן הזדמנות למשפחות צעירות".

התרגשות רבה אחזה בעשרות הזוגות שהגיעו ביום רביעי השבוע לחנוכת פרויקט "מחיר למשתכן" בשכונת נאות השקמה בצפונה של העיר. השכונה כוללת כ-1,000 יחידות דיור, מהן כ-370 במסגרת "מחיר למשתכן". לאור דרישתם של שר האוצר, משה כחלון, וראש העיר, אלון דוידי, מחצית מהדירות מיועדות לבני ובנות שדרות.

פרוייקט דירה ב"מחיר למשתכן" הוא חזונו של השר כחלון כאשר דרכו יוכל כל זוג בישראל וכל משפחה לרכוש דירה במחיר הוגן ולחיות בבית שבבעלותו. בטקס קביעת מזוזה של הבניין החדש בשדרות, חולקו המפתחות לכל הרוכשים החדשים והמשפחות המאושרות שיוכלו להיכנס בשבועות הקרובים לביתם - דירות באיכות ללא פשרות, מקצועיות ובזמן הקצר ביותר.

כאמור, מועד מסירת המפתחות הוקדם בשנה וחצי בזכות עבודה אינטנסיבית שביצע משרד הבינוי והשיכון שאשר לבנות על הקרקע טרם פיתוח סופי של הקרקע, בהנחיית השרה העומדת בראשו, ד"ר יפעת שאשא ביטון.

מדובר ב-373 יחידות דיור שמתוכן יאוכלסו 100 משפחות, כאשר 50 קיבלו השבוע את 50 את המפתחות ועוד 50 בתקופה הקרובה. מועד מסירת המפתחות לפי החוזה תוכנן ליולי 2020.

שר האוצר, משה כחלון, אמר: "לצערי היום אנחנו שומעים קולות שרוצים להפסיק את המחיר למשתכן. האלטרנטיבה היא להמשיך לגור בשכירות,  שהשוכרים בקרקעות ימכרו כאן דירה במיליון מאתיים. זאת האלטרנטיבה! האלטרנטיבה היא שלא תהיה אפשרות לזוגות צעירים לקנות דירה, והכספים והמיליארדים יגיעו למקומות אחרים. לכן אני מודיע מכאן: לא יפסק המחיר למשתכן, לא בשדרות, לא באופקים, לא ברעננה, לא בכפר סבא ולא בנתניה".

שרת הבינוי והשיכון, ד"ר יפעת שאשא ביטון: ״משפחות חדשות מגיעות לביתם החדש בעיר המדהימה שדרות. השמחה הזאת שייכת לא רק לזוגות הצעירים, אלא גם לסבתות והסבים, להורים. מפלגת כולנו תמשיך להילחם למען הזוגות הצעירים, ולנצח למען הזוגות הצעירים. אנחנו זוכרים מאיפה באנו ואת מי אנחנו משרתים״.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "פרויקט 'מחיר למשתכן' הוא ברכה לכל עיר אליה הוא נכנס ואנחנו רואים כמה טוב הוא עושה לנו כאן בשדרות, אלפי משפחות שזכו בהגרלות, מחציתן תושבי שדרות וזה בזכות הדחיפה והיוזמה של שר האוצר, משה כחלון. השר כחלון מאפשר ונותן הזדמנות למשפחות צעירות. אני מודה לשר האוצר בשמי ובשם התושבים ואומר לו: אתה שר האוצר הטוב ביותר שהיה למדינת ישראל ובע"ה תמשיך להיות שר האוצר של מדינת ישראל".

 

עבור לתוכן העמוד