אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

"מכללה בקהילה" בשדרות

"מכללה בקהילה" מגיעה לשדרות

מתנ"ס שדרות יתחיל בקרוב בהפעלת מכללה קהילתית, אשר מטרתה: קידום חברה לומדת בישראל באמצעות יצירת מסגרות לימוד, ידע ותעסוקה ופיתוח ההון האנושי והחברתי.

מדובר במיזם ארצי של החברה למתנ"סים שפותחת מכללות בקהילה בפריסה גיאוגרפית רחבה.

הלימודים במסגרת "מכללה בקהילה" מתקיימים במתנ"ס ומאפשרים לחברי/ות הקהילה ללמוד 'קרוב לבית' ומותאמים לכלל האוכלוסיות והמגזרים בחברה הישראלית. התכנית מאפשרת לכל חבר/ה בקהילה ללמוד ולהתפתח, בכל גיל ושלב בחיים ולמצות יכולות אישיות, תוך הקניית כלים לקידום מקצועי ולהתמודדות בשדה התעסוקה, לצד בינוי קהילה חסונה.

"מכללה בקהילה" מאפשרת הכשרות מקצועיות במגוון רחב ורלוונטי של תחומים, המהווים מקפצה לשוק העבודה ופועלת בשיתוף עם מוסדות אקדמיים, איגודים מקצועיים ומשרדי ממשלה שונים, למתן תעודות מוכרות, בתחומים מובילים ומבוקשים.

"מכללה בקהילה" מאפשרת לראשונה לימודים מקצועיים, נגישים לכל ובקרבה לבית, תוך התאמה תרבותית לאוכלוסיות השונות, בהוזלת שכר הלימוד והענקת תעודות מקצוע בתחומים נדרשים, מהמוסדות המובילים במשק.

הערכים עליהם מושתתת המכללה מבוססים על ערכי החברה למתנ"סים כשבראשם הרצון ליצור חברה משכילה הפועלת מתוך אחריות חברתית, תחושת משמעות וסולידריות חברתית וזאת במטרה לייצר חוסן חברתי המושתת על קבלת האחר ומתן הזדמנויות שוות לכול.

בנוסף, המכללה מקדמת לימודי תואר ראשון במדעי החברה והרוח יחד עם האוניברסיטה הפתוחה ומכללת אורנים להנגשה מלאה של הלימודים לאוכלוסיות בכלל המגזרים בכל רחבי הארץ.

ב"מכללה בקהילה" מבטיחים ליווי אישי ומקצועי על-ידי מנחה פדגוגי מוסמך שיסייע בכל מהלך תקופת הלימודים.

צוות הוראה מקצועי ובעל ניסיון ממיטב מוסדות הלימוד בארץ.

הסטודנטים מקבלים תעודות מוכרות על-ידי כל הגופים והאיגודים המוכרים בישראל (בכפוף לתחומים המפוקחים בפועל).

לוח הזמנים של המכללה הנו גמיש ונוח עם אפשרות לקיצור זמן הלימודים במרתונים וימים מרוכזים (בכפוף לאישור המכללה).

מ"מ ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"ס, עו"ד יהודית אוליאל מלכה: "המטרה שלנו במתנ"ס שדרות, באמצעות החברה למתנ"סים, הנה להנגיש את הידע וההשכלה לכלל האוכלוסייה, במרחק דקה מהבית. כל בוגר ובוגרת מקבלים בסיומם של הלימודים תעודת מקצוע שתסייע להם רבות במציאת מקום עבודה. אני מברכת על המיזם ומזמינה את כל מי שחפץ בלימודי מקצוע, להירשם ל'מכללה בקהילה'".

ראש העיר, אלון דוידי, אמר: "שדרות היא 'מקום למחשבה' וככזו אנחנו מאפשרים לכל תושבינו, בלי קשר לגילם, מוצאם והשכלתם, לקבל ידע ולקבל תעודת מקצוע או תואר באקדמיה, עם הסיוע של הרשות ושל החברה למתנ"סים. אני שמח שמתנ"ס שדרות אימץ אליו את 'המכללה בקהילה' ומבטיח שנמשיך לעשות עוד ועוד למען תושבינו היקרים".

 

·     תמונות של קורסים שונים של "מכללה בקהילה" (מתוך אתר החברה למתנ"סים)

 

 

 

עבור לתוכן העמוד