אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

מקדמים את הבטיחות בדרכים

הגדל

מקדמים את הבטיחות בדרכים בשדרות

ועדת הבטיחות בדרכים בעיריית שדרות קיימה בשבוע שעבר את ישיבתה הראשונה לקדנציה זו. יו"ר הוועדה, סגן ראש העיר, מרק איפראימוב: "השנה נשים דגש על הולכי רגל, נהגים צעירים וקשישים".

עם תחילת העבודה של מועצת העיר הנוכחית, והרכבת ועדות העירייה, החלו יושבי ראש הועדות בקיום ישיבות ראשונות להתוויית תכנית העבודה לשנה הקרובה.

בשבוע שעבר התכנסה ועדת הבטיחות בדרכים לישיבתה הראשונה. ראש העיר, אלון דוידי, בירך את חברי הוועדה לעבודה פורה ויעילה. "חל שיפור משמעותי בכל הקשור לזהירות בדרכים, אם זה על-ידי הולכי הרגל, גם על-ידי נהגים", אמר דוידי והוסיף: "השקענו רבות בשיקום התשתיות בעיר ותמיד זה נתון לשיפור. אנחנו ממשיכים לבנות כיכרות, מעגלי תנועה, הוכח שכיכר מונעת תאונות.
הצבנו במפרים ברחובות כדי להאט את תנועת כלי הרכב, אנחנו מחדשים כל הזמן תמרורים וצובעים מעברי חציה. יחד עם המשטרה וועדת התנועה העירונית דאגנו לסימון אדום לבן בצמתים – זה מונע אובדן חיים ותאונות דרכים.
כמו שנהגתי עד היום, אני סומך על מרק, הוא עושה את הדברים על הצד הטוב ביותר.
אני מאחל לו קדנציה פורייה גם בנושא זה וכמו כן גם לכל הנבחרים ולכל בעלי התפקידים. נשקיע בהסברה ובהטמעת חשיבות הציות לחוקים והבטיחות בדרכים בקרב כלל הגילאים".

עוד נכחו בישיבה חברי המועצה, ויקטור אברמוב ואמיר פינטו, שהם חברי הוועדה, מיכל שמשי, מנהלת בטיחות אזורית במשרד התחבורה, מנהלת אגף החינוך, מרים ששי, רכזת זה"ב יישובי, זיוה בן-דהן שטרית, רוברט יושבייב ממרכז הצעירים ורכזי בטיחות מכלל בתי-הספר.

 

מיכל שמשי סקרה מגמות ונקודות לשיפור מתוך נתונים משלוש שנים האחרונות, שבמהלך תקופה זו הצליחה העירייה להוריד משמעותית את מספר הנפגעים תושבי שדרות.
"השנה החלטנו לשים דגש על הולכי רגל, נהגים צעירים וקשישים", אמר איפראימוב. "כמו כן, אנו נמשיך לקדם את מיזם 'נשק וסע' וגם ניזום ונתמוך בפעילויות זהירות

בדרכים בבתי ספר. תושבים יקרים, למרות ההצלחה בתוך העיר שדרות, מספר נפגעים מחוצה לעיר נשאר ללא שינוי יחסית גבוה - לפחות 59 נפגעים מדווחים. זאת אומרת, שאנו חייבים לשנות תרבות נהיגה".

בישיבה עודכנו המשתתפים על-ידי איפראימוב כי בקרוב יקבלו בתי הספר בעיר תקציב נוסף לפעילויות בית ספריות, בדגש כי יש הפרדה בין זה"ב לבטיחות בדרכים. ישנה תכנית למעברי חציה לכיתות א'-ב', כשהילדים ילמדו כיצד לחצות מעבר חציה באמצעות סימולטור.

 

 

עבור לתוכן העמוד