אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

אירוע יום האישה בשדרות

הגדל

מאות נשים באירוע יום האישה בשדרות

 

יום האישה הבינלאומי, שחל היום (שישי), נחגג השבוע במתנ"ס בשדרות בחגיגיות ועם מיטב האמנים.

מאות נשים הגיעו ביום שלישי השבוע לאירוע יום האישה הבינלאומי במתנ"ס בשדרות. האירוע התקיים במעמד מ"מ ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"ס, עו"ד יהודית אוליאל-מלכה, שגם מחזיקה בתיק הנשים במועצה ויו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה, סגן ראש העיר, אלעד קלימי, ורעייתו, שרי, סגן ראש העיר, מרק איפראימוב, חברות המועצה, חוה נחשונוב ושילה פרץ, ורעיית ראש העיר, נורית דוידי.

ראש העיר, אלון דוידי, שהה בשליחות בקנדה ולכן נבצר ממנו להגיע, אך הוא שלח ברכה מצולמת שבה אמר: "אני מודה ליהודית היקרה ולכל הצוות, לטובה מלכה, לנורית, אשתי היקרה. תמשיכו להיות חזקות והטובות ביותר, כי בסוף העולם שלנו, בלי ההובלה של הנשים, לא שווה שום דבר, חג שמח לכולן".

בקבלת הפנים הוענקה לנשים שמיכת פליז מטעם העירייה בשיתוף עם נעמ"ת. הנשים התכבדו בכיבוד עשיר ובצילומי מגנטים למזכרת ונכנסו לאולם המתנ״ס המקושט והמרהיב, שהשרה אווירה קסומה של יום האישה.

מידי שנה מנחה את האירוע טובה מלכה, יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה. השנה טובה נעדרה בשל פציעתה בישיבת המליאה הראשונה, כאשר במהלך הפרת הסדר אישה נפלה עליה ומאז היא בחופשת מחלה. כלל המברכות איחלו לה רפואה שלמה והחלמה מהירה.

נורית דוידי הודתה לכל העושות במלאכה ובעיקר ליהודית, ללימור ולכל צוות המתנ"ס. "ערב טוב נשים יקרות, אלה שבזכותן קיים העולם, אלה שבזכותן נגאל העולם ואלה שבזכותן ייגאל העולם", פתחה נורית. היא דיברה על כמות הנשים שהתמודדו בבחירות לרשויות המקומיות שעלתה ואמרה: "כל אישה שבחרה להקדיש עצמה לעשייה למען הציבור לעתים קרובות מתמודדת עם תפיסות ישנות המנסות למקם אותה במקום נמוך. אז נכון, אנחנו כבר לא צריכות להוכיח את עצמנו, כי לנו הנשים יש את היכולת הסימולטנית לעשות גם וגם וגם. תתארו לכן עולם שבו יש רק נשים ראשי ממשלה, האם הכל היה נראה אחרת? אני משאירה פה סימן שאלה. אי אפשר להתעלם מהעובדה הבדוקה שגברים ממאדים ונשים מנוגה. יש לנו מבט אחר. יכולת אחרת, מה שנותן יותר עוצמה וכוח ולאו דווקא מייחס חולשה וחוסר. אז היום זה הזמן לקרוא לכן לא להתלבט, אלא להתבלט. אמא זה שמחה, אמא זה שלם, אמא זה הכל וגם הקול, זה טעמים וזה ריחות, אבל אל תשכחו להיות גם נשים, תשקיעו בעצמכן, תהיו יפות, ככה כמו שאתן לעצמכן ולסביבה".

עו"ד יהודית אוליאל מלכה, המשמשת גם כיו"ר נעמת במרחב אשקלון, אמרה: "אין ספק שהקושי שלנו הוא עצום, כי אנו מנהלות מספר מערכות בו זמנית וגם אם יש שיח על משפחה שוויונית, הרי שעדיין אנו נושאות במירב העומס המנטלי והמערכתי בבית וכמובן במשרה מחוץ לבית. עם זאת אני יודעת שיש ביכולתנו לשנות כי דווקא הצורך שלנו לנהל מספר מערכות דורש מאתנו יכולת התמודדות וההסתגלות למצבים משתנים. נשים שמצליחות להתברג לתפקידים בכירים בחברות או אף בפוליטיקה הן תמיד, תהינה נשים מצוינות בעוד הגברים יכולים להיות גם בינוניים ואף למטה מזה. נשים נדרשות להציג יכולת-על כדי לשרוד את העולם הזה". עוד אמרה: "1 מתוך 3 נשים חווה פגיעה מינית. בכל 17 ימים נרצחת אישה ו70% מהתיקים נסגרים מחוסר עניין לציבור. נשים יקרות על מנת לשנות תופעה זו עלינו לשים לנו כמטרה לעסוק בחינוך לשוויון מגדרי. עלינו לזכור תמיד לתת לקול שלנו להישמע, לדעת שיש בנו את הכוח לנווט את חיינו, לגדול, לצמוח ולהיות כל מה שאי פעם חלמנו להיות. יום האישה הבינלאומי אמור להזכיר לנו את השערים שנפתחו מול עינינו בדורנו, ואת אלה אשר עדיין ממתינים להיפתח, נשים יקרות בערב זה כמו בכל שנה אני פונה אליכן שביחד נפעל כולנו לעיצוב אורחות החיים במדינה על מנת שיאפשרו לנו הנשים להביא לידי ביטוי את מלא יכולתינו וכישורינו, אנו הנשים מהוות במדינת ישראל 51% מכלל האוכלוסייה, אנחנו הון אנושי איכותי, אנחנו גם אלו שמניעות את גלגלי המשק והכלכלה לצידם של הגברים במדינה".

אוליאל גם הודתה בחום לראש העיר, לרעייתו, לטובה מלכה, ללימור כהן ולכל צוות המתנ"ס.

הנשים נהנו מהמופע "עושים שמח עם ירון אילן" שאירח את אביבה אבידן, פיני חדד, שימי רון, שני יצהרי וגילת יפרח.

 

עבור לתוכן העמוד