אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

תלמידים עם זהות

הגדל

תלמידי שכבה י' מ"גוטוירט" קיבלו תעודות זהות

בטקס חגיגי ומרגש במשרד החוץ במעמד סגנית שר החוץ, ח"כ ציפי חוטובלי, וסגן ראש עיריית שדרות, אלעד קלימי, קיבלו תלמידי שכבה י' במקיף הכללי גוטוירט בשדרות את תעודות הזהות שלהם. הטקס היה שיאו של מסע בן ארבעה ימים.

תלמידי שכבה י' במקיף הכללי אמי"ת ע"ש גוטוירט בשדרות עברו במהלך השבוע שעבר מסע משמעותי ברחבי הארץ, אשר מטרתו הייתה ליצור חיבור בין זהותם האישית לזהותם הלאומית, כהכנה לקבלת תעודת הזהות והפיכתם לאזרחים מן השורה.

במהלך המסע  ביקרו התלמידים באתרי מורשת היסטוריים ופגשו אנשים מאוכלוסיות וממגזרים שונים. בסיום המסע הגיעו התלמידים למשרד החוץ בירושלים, שם נפגשו לשיחה עם סגנית שר החוץ, ח"כ ציפי חוטובלי, וסגן ראש עיריית שדרות, אלעד קלימי.

במהלך הטקס ניתנה לתלמידים סקירה בדבר חשיבות תעודת הזהות, אופן השמירה עליה ומשמעותה. כן הוסבר על פעילות רשות האוכלוסין וההגירה והשיפורים הנעשים למען הציבור בשדרות, בהם פתיחתה של לשכת רשות האוכלוסין וההגירה במרכז "אבני החושן" בעיר בה ניתן לבצע פעולות רבות. בנוסף, סקרו השניים בפני התלמידים את עבודתם הציבורית בארץ ובעיר וענו על שאלות התלמידים מענייני דיומא. עם סיום הביקור קיבל כל תלמיד את תעודת הזהות שלו. בטקס השתתפו גם מנהל בית הספר, אדי דגן, והצוות החינוכי.

סגנית השר אמרה כי "קבלת תעודות הזהות מהווה שיאו של תהליך חינוכי, המחזק את תחושת השייכות למדינת ישראל, את הנאמנות למדינה ולחוקיה, ואף מעודד את

בני-הנוער לגלות אכפתיות ומעורבות חברתית-קהילתית ולהיות אזרחים פעילים".

סגן ראש העיר, אלעד קלימי: "התעודה שאתם מקבלים לא מעידה רק על הפרטים האישיים אלא על הזהות שלנו, והיא ניתנת בגיל בו אתם קרובים לשאת באחריות (גיל 18), תגדלו להיות אזרחים מעורבים במדינת ישראל, כי האחריות היא בידי כולנו. אין לי ספק שתהיו אזרחים טובים, אני מכיר אתכם ואת ההישגים שלכם".

קלימי הוסיף: "הביקור במשרד החוץ וקבלת תעודות הזהות היוו סיכום משמעותי למסע הזהות אותו עברו התלמידים במהלך השבוע – מסע שהעמיק את זהותם הישראלית והציונית, תודה לצוות החינוכי שהוביל את המסע החשוב הזה". 

ראש העיר, אלון דוידי, בירך את התלמידים ואמר: "גיל 16 הנו גיל משמעותי בו אתם מקבלים לראשונה בחייכם תעודת זהות. התעודה הזו תלווה אתכם כל חייכם, בין אם בתעודה פיזית, ביומטרית או כל דבר אחר שימציאו. אלה הפרטים האישיים שלכם תמונתכם שבכל מקום שתידרשו תציגו אותה. יש לזה משמעות, אתם אנשים בוגרים ומתייחסים אליכם ככאלה. אני שמח על הימים המעשירים שקדמו לטקס ומודה לכל מי שעמל ועשה כדי שזה יקרה".

 

 

עבור לתוכן העמוד