אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

שדרות בגמר אולימפיאדת "אשכולות חשיבה"

שדרות בגמר אולימפיאדת "אשכולות חשיבה"

באירוע שיא של תלמידי "אשכולות חשיבה" והשתתפו בו 4 נבחרות מבתי ספר בשדרות. במקום הראשון: נבחרת הבנים של בית הספר "תורני חדש" שתעלה לתחרות הארצית יחד עם נבחרת הבנות של בית הספר.

אולימפיאדה אזורית של תלמידי "אשכולות חשיבה" התקיימה השבוע בפעם ה-22. כמו בשנתיים האחרונות, גם השנה החליטה הנהלת קרן קרב לקיים בשדרות את התחרות המשלבת מצוינות חשיבתית לצד אסטרטגיות ומהלכים חשיבתיים במשחקים שנלמדו.

את האולימפיאדה מארגנת "אשכולות חשיבה", החברה המובילה לפיתוח מיומנויות חשיבה וכישורי חיים באמצעות משחקים, במסגרת פעילות "תכנית קרב למעורבות בחינוך" בעיר.

התחרות, שנערכה באולם "גיטיס", התקיימה לזכרו של סמ"ר עוז מנדלוביץ', לוחם גדס"ר גולני, שנפל במבצע "צוק איתן". משפחתו מספרת שעוז היה שחקן מצטיין במשחקי חשיבה וציין לא אחת שמשחק זה העניק לו ערכים וחיזק תכונות באישיותו, כמו דבקות במשימה, התמדה ושאיפה למצוינות.

בתחרות השתתפו 19 נבחרות מכל האזור, מתוכן 4 נבחרות מבתי הספר בשדרות  "תורני חדש" – נבחרת בנים ונבחרת בנות, "תורני מדעי" ו"הרא"ה".

אירוע זה הינו אירוע שיא מבחינת תלמידי "אשכולות חשיבה" מכיוון שהוא מסכם אשכול אולימפי בו נלמדים לעומק ארבעת המשחקים: אבלון, דמקה, קורידור ואוקטי. מדובר במשחקים אסטרטגיים המפתחים חשיבה מתקדמת.

לאירוע הגיעו נבחרות בתי הספר שנבחרו אחרי תחרויות בית ספריות.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, העניק את התעודה והמדליות לנבחרת הבנים מבית ספר "תורני חדש" בשדרות עם המדריכה הדר חדד שהגיעו למקום הראשון עם 47 נקודות. סגן ראש העיר, אלעד קלימי, העניק תעודה ומדליות לנבחרת הבנות של "תורני חדש" שהגיעה למקום השני עם 43 נקודות. מייסד ובעלים של "אשכולות חשיבה", דני גנדלמן, העניק את התעודה והמדליות לנבחרת בי"ס "דעת" מקיבוץ סעד שבשדות נגב שהגיעה למקום השלישי.

"הרא"ה" השיגו 30 נקודות והגיעו למקום השביעי וכך גם "תורני מדעי".

נבחרות הבנים והבנות של "תורני חדש" ישתתפו  בתחרות הארצית בחודש יוני בקיבוץ יקום, בו נולד עוז.

ראש העיר, אלון דוידי, הגיע לאולימפיאדה ובירך את התלמידים הזוכים. "כיף לראות את התשוקה שלכם והרצון שלכם להשכיל, ללמוד ולהצליח", אמר. "זו למידה אחרת שהיא לא מהמקצועות הרגילים שלומדים בבתי הספר אלא חשיבה באמצעות משחקים מוכרים יותר או פחות. אני מברך את העוסקים במלאכה על הארגון של התחרות ושמח שהיא מתקיימת זו השנה השלישית בשדרות".

סגן ראש העיר, אלעד קלימי: "זכות גדולה לעיר שלנו לארח גם השנה את התחרות המחוזית של אשכולות חשיבה וגאווה עצומה על הזכייה בשני המקומות הראשונים המקנים כרטיס כניסה לתחרות הגמר".

מנהלת אגף החינוך, מרים ששי, הדגישה ש"תפיסת ערך המצוינות בכלי משחק שמעודדים כבוד וביטוי ליריב, עמידה בכללי המשחק ובחוקיו, למידת עמיתים, אסטרטגיות חשיבה וכמובן היותם עמיתים בקהילה אוניברסלית של תלמידים ובוגרים המשחקים בארץ ובעולם במשחקי חשיבה, כל זה מבטא את החשיבות הרבה שאנו מייחסים לתכנית אשכולות החשיבה והמשחק החכם".

 

 

עבור לתוכן העמוד