אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

שדרות מקום למחשבה - פרי סקול שדרות

שדרות מקום למחשבה

פרי סקול שדרות

שהסבירו לנו על 'שדרות מקום למחשבה' המסר היה ברור- "עיר בה כל אחד הוא מורה וכל אחד הוא תלמיד" אמר ראש העיר, אלון דוידי. מיזם הפרי סקול שיתחיל ביום שלישי בשבוע הבא מביא לידי ביטוי בדיוק את חזון זה. בשבוע הבא כולנו גם מורים וגם תלמידים וכל העיר היא חלל למידה אחד.

ביום שלישי, ז' חשוון, 8.11 זה מתחיל – פרי סקול שדרות. מדובר במיזם חברתי במסגרתו במשך יומיים יעבירו תושבי שדרות ידע לתושבים אחרים וזאת במגוון תחומים שונים ובהתנדבות. בין התכנים השונים תוכלו למצוא, סדנה להכנת קינוחים, הרצאה לגמלאים בנושא מיצוי זכויות אזרחים ותיקים בישראל, סדנת סטיילינג שתלמד אותנו כיצד להתלבש בהתאם לגופנו, סדנת חינוך ומנהיגות למדרכי נוער, סדנה להכנת בירה ועוד.

הפרי סקול תואם את כל שכבות הגיל, כך לדוגמא ביום רביעי יוכלו ילדים בגלאי 3-6 ליהנות משעת סיפור עם הגננת המיתולוגית אילנה אמסלם. למי שלא מכיר אלינה היא אחת הגננות הוותיקות בעיר אשר גידלה דורות שלמים על ברכיה. בנוסף ביום שלישי יוכלו הורים, ילדים, זוגות ומשפחות להינות מסדנת סושי בה נלמד מהשף ניר שחט, שף מסעדת 'סושי מוטו' בשדרות, כיצד להכין סושי ממוצרים פשוטים וזמינים.

פרויקט הפרי סקול מתכתב עם חזונו של ראש העיר שדרות, אלון דוידי להפיכת שדרות לעיר למדה, לומדת ומלמדת, עיר שהיא מקום למחשבה. דוידי: "המטרה העומדת מאחורי מיזם ייחודי זה היא חיזוק הקהילה בשדרות כקהילה משתפת ומשתתפת, קהילה בה כל אחד מאתנו הוא מורה וכל אחד הוא תלמיד. זהו למעשה הרעיון הבסיסי של 'שדרות מקום למחשבה', להגשים חזון ובו עיר בה לכל אחד מאתנו יש מה ללמוד אחד מהשני וכל שטח יכול להפוך לחלל למידה. כך הפעילויות השונות של הפרי סקול מתקיימות ברחבי העיר".

הפרי סקול אשר מתקיים בסמוך לפתיחת שנת הלימודים האקדמאיות בשדרות ייחתם בהופעה מרגשת  של הזמר אברהם טל בשוק העירוני המתחדש אליה הכניסה תהיה חופשית. מופע זה מצטרף לשלל הופעות ואירועים שפקדו את העיר בחודשים האחרונים בהם הופעותיהם של סטטיק ובן אל תבורי, יובל דיין, עדן בן זקן, אביתר בנאי ועוד רבים וטובים.

ראש העיר, אלון דוידי: "אני שמח כי אנו מצליחים להביא אל העיר את מיטב אומני ישראל. עיריית שדרות בהנהגתי, שמה לעצמה למטרה לקדם את תחום התרבות, ולהעניק לתושבי שדרות קשת תרבותית מגוונת ואיכותית בכל ימות השנה, לא רק ביום העצמאות כפי שהיה בעבר". עוד הוסיף דוידי: "אני מבקש להודות למפעל הפיס, מכללת ספיר ואוגדת הסטודנטים הנפלאה על שיתוף הפעולה בקיום אירוע זה".

 לכל הכתבות

עבור לתוכן העמוד