אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

חזון העיר - שדרות מקום למחשבה

מאז היווסדה, בשנת 1951, ועד היום, שדרות ממשיכה להוות דוגמה לעיר המגלמת בתוכה את כור ההיתוך של מדינת ישראל, עם עולים וותיקים וחדשים אשר הגיעו מכל קצות תבל. בעיר עצמה כ- 25,000 תושבים המתגוררים בה ואנו צופים כי מספר זה יכפיל עצמו ויגע ל – 50,000 בשנים הקרובות.


הפיכתה של שדרות לעיר למידה לומדת ומלמדת, הינה חזונו של ראש העיר, אשר  פועל להטמעתו בכל תחומי החיים. עיר למידה הינה עיר בה מתקיים התנאי הבסיסי האומר שכל אחד יכול להפוך למורה ובאותה עת גם להיות תלמיד. בעיר למידה כל אחד יכול ללמד ללא קשר לגיל, תואר, מגדר, הכנסה או מקצוע. בעיר למידה, כל מרחב ציבורי, הופך להיות חלל למידה. בין אם זו הבריכה העירונית, הפאב השכונתי בשעותיו הריקות או גינת המשחקים. בכל מרחב ציבורי בעיר מתקיימת למידה. כל אחד הוא מורה. כל אחד תלמיד.


הבשורה הגדולה ביותר כיום בעיר הינה, תנופת הפיתוח האדירה בה העיר נמצאת. שכונות חדשות קורמות עור וגידים, בתי ספר, גני ילדים ומוסדות ציבור מורחבים ונבנים, פארקים וגינות ציבוריות קמים ומתחדשים ותשתיות עירוניות זוכות לפיתוח בכל חלקי העיר. 

 

חינוך 

מערכת החינוך בשדרות הינה מערכת חינוכית מובילה ומצטיינת, אשר אגפי חינוך מהארץ כולה יכולים ללמוד ממנה רבות. אנו משלבים בעיר חינוך הישגי לצד חינוך ערכי וחינוך משלים. במישור ההישגי, העיר מקדמת תכניות לימוד מתקדמות, בדגש על לימודי מתמטיקה ומדעים, כמקפצה לעתיד מבטיח יותר עבור ילדינו. במישור הערכי, אנו פועלים לחיזוק מעורבותם של בני הנוער בקרב הקהילה, לאהבת המולדת, לציונות ולשירות משמעותי בצה"ל. במישור השלישי, של החינוך המשלים, אנו פועלים רבות על מנת להנגיש לכל ילד וילדה בעיר חוגי העשרה, המאפשרים להעצים את הילדים ובני הנוער שלנו, לפתח חומי עניין ולהביא אותם למצוינות בתחומים הקרובים לליבם.

 

קהילה

שדרות היא עיר אטרקטיבית לכל המשפחה, עיר שכיף לגדול בה ולגדל בה ילידם. בשדרות קהילה יוצאת דופן, תושבי העיר הם האחראים העיקריים לפריחתה ושגשוגה של העיר. זוהי קהילה חמה ומחבקת, פעילה, משתפת ומשתתפת. קהילה המגלה אחווה, אחריות, כבוד וערבות הדדית. כל אלו יחדיו הופכים את החיים בשדרות ואת הקהילה בה למופת ומודל לחיקוי.

 

תרבות

שדרות היא מרכז של תרבות בו ניתן לשמוע את קולה היפה של ארץ ישראל, בתחום הקולנוע, המוזיקה, הריקוד האומנות ועוד. בשנים האחרונות מתקיימים בעיר שינויים מרחקי לכת בתחום התרבות והפנאי, מקומות בילוי נפתחים, פסטיבלים מוצלחים המושכים אליהם יוצרים רבים מתקיימים, השוק העירוני משגשג והופעות רבות מגיעות לעיר. נמשיך ליזום ולסייע ליזמים כדי שמגמה חיובית זאת תימשך.

 

איכות סביבה

המהפכה הירוקה בשדרות יציאה לדרך וזאת עם החלפת מכולות האשפה הישנות, צפרדעים, לפחים מוטמנים. הפחים החדשים בעלי קיבולת גדולה יותר לאשפה, מונעים הפצת ריח וחדירת בעלי חיים

ואסתטיים בהרבה. לצד זאת, בשדרות מתקיים פרויקט חדשני וראשון מסוגו בישראל במסגרתו התבצע 'שיפוץ ירוק' של בנייני מגורים ישנים, אשר ישפרו את חזות הבניין לצד בנייה ירוקה החוסכת לתושבים הוצאות כלכליות.

 

תעסוקה

שדרות עם הפנים לעסקים. חזונה של העיר בתחום התעסוקה הינה קידום מעמדה של העיר כעיר המעניקה שירותים לכל מחוז צפון הנגב ועוטף עזה, תוך קידום תחום היזמות בעיר. אחד הפרויקטים הבולטים בתחום זה הינו מרכז העסקים האזורי שעתיד להיפתח. המרכז הינו פרויקט משותף של העירייה עם 'מעוף', הזרוע הביצועית של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה, המסייע ליזמים מהעיר והסביבה לפתח עסק בסיכון נמוך במיוחד. במרכז יהיו משרדים להשכרה ללא התחייבות לזמן ממשוך מצד השוכרים ויתקיים בו לווי של ייעוץ עסקי בכל תהליך הקמת העסק.

עבור לתוכן העמוד