אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

וטרנים בשדרות

לפני כ-60 שנה הסתיימה מלחמת העולם השניה . 1418 ימים ולילות של לחימה. הצבא האדום נלחם יחד עם בעלות הברית מול הנאצים . בצבא האדום שירתו הרבה יהודים. הלוחמים היהודים הגיבורים והאמיצים נלחמו בחזית ונמנו עם הפרטיזנים. היום הרבה ווטרנים יהודים שנלחמו במלחמת העולם השנייה גרים בישראל. אף על פי גילם המופלג, הם פעילים בקהילה.

בשדרות הוקם מועדון ווטרנים בשנת 1994. בתחילה מנה המועדון 40 איש, אבל לאט לאט הצטרפו למועדון רבים נוספים והמועדון הגיע ל- 215 חברים.


לצערנו הרב במהלך השנים האחרונות נפטרו רבים מחבריו וכיום מונה המועדון כ- 125 חברים. בין חברי המועדון נכללים גם ניצולי שואה, אלמנות וטרנים, ניצולי עבודות כפיה,ניצולי מצור לנינגרד.
המועדון פעיל מאד, חבריו נפגשים בקביעות פעמיים בשבוע. במועדון יש פעילות ענפה של הרצאות, קונצרטים,פגישות וכו'.


רכז המועדון שגם הקים אותו הינו אלכסנדר קיפניס וקיניבסקי יפים, שמרכז את חברי נכי הווטרנים.עזרה גדולה בארגון פעילות המועדונים נותנים הפעילים:מלניק נאום, פוליאנקו תומס, שוכמן פיוטר, מצ'טנר גלינה,זרניצקי ולנטינה, גרובלין מרינה.

 

כבר שנים רבות כל 9 למאי הווטרנים נפגשים ברחבת העירייה וצועדים בלבוש מלא עם המדליות על חזם, לכיוון האנדרטה העירונית, שם נערך טקס ממלכתי לציון יום הניצחון של בעלות הברית על גרמניה הנאצית, בהשתתפות ראש העיר, סגן ראש העיר ונציגים נוספים מהקהילה.

 

עבור לתוכן העמוד